Život na cestách

Nově vznikající portál www.zivotnacestach.cz

Cestování mě prostě baví. A baví mě nejenom mé vlastní cestování, kdy někam vyrazím za poznáním nasytit své pradávné touhy a zažít zase ten báječný život na cestách, na kterém dokážu vypnout, přestat se aspoň na chvilku stresovat spoustou pracovních problémů, které se na nás na všechny dnes valí rychleji než na běžícím pásu, ale baví mě i sledovat život na cestách jiných lidí, ať už jsou to různé blogy, fotky z cest, dobrodružné výpravy do džungle, zvířata, Afrika, Jižní Amerika a různé jiné přírodopisné dokumenty a seriály. Člověk u toho aspoň na chvilku vypne a zapomene na stresy každodenního života a přenese se v myšlenkách někam daleko za hranice všedních dní, kde do něj média nehrnou brutalitu, násilí a desítky mrtvých na silnicích a nemasírují nás záměrně negativní energií.

Server Život na cestách jsem v hlavě nosil už hrozně moc dlouho, jen jsem na to nikdy neměl dostatek času. Znám díky cestám spoustu lidí a taky už mám okruh přátel a známých, o kterých vím, že je láká vůně dálek a života na cestách stejně tak, jako mně. A buď aktivně cestují a nebo je třeba cestování láká a zatím jej nezkusili a nebo třeba jen z nějakého důvodu nemůžou cestovat tolik, jak by si přáli ale rádi si o tom něco přečtou. Rozhodně se nepovažuju za nějakého velkého cestovatele, ale jak jsem říkal – cestování mě baví, a tak jsem díky tomu už poznal pár moc zajímavých a úžasných lidí, kteří to mají nastavené stejně jako já a rádi tu a tam někam vyrazí.

A tak mě jednoho dne napadlo, že by bylo fajn, kdybych dal tyhle lidi dohromady a společně by jsme se měli možnost navzájem mezi sebou podělit o tipy na různá zajímavá místa kde jsme už byli a která nás nadchla natolik, že si zaslouží se o ně podělit s ostatními lidmi a nabídnout jim tak užitečné informace o tom, jak to na tom či onom místě chodí, jak se tam nejlíp dostat, na kolik přijdou letenky a co by třeba mohla stát taková Jižná Amerika na vlastní pěst, případně kam se vydat a něco skvělého zažít, doporučit si nějaké skvělé ubytování, restauraci, zajímavé místo atd.

A právě k tomuto účelu bych do budoucna chtěl, aby sloužil server www.zivotnacestach.cz

Zatím je to více méně jen pouhá kopie mého blogu, abych si na tom mohl otestovat provoz stránek a jestli je všechno OK, ale už brzy začnu usilovně a aktivně pracovat na tvorbě obsahu webu a doufám, že se najdou i další lidé, kteří se s námi o informace z jejich cest podělí rádi taky a třeba se dočkáme takové malé cestovní “Wikipedie” pro nás, co nás láká život na cestách a nebo si o něm prostě jen tak sníme 🙂

Kejml

Napsat komentář