Varování před online shopem BH Photo Video v USA

Způsobů jak to obejít už zase až tolik není, ale nějaké přece jen existují :

  1. Koupit si počítač Apple u vašeho lokálního dealera či IMC prodejce, u kterého vše bude stát minimálně 2x tolik
  2. Koupit si počítač Apple u lokálního dealera či IMC prodejce v sousedském státě EU, u kterého vše bude stát minimálně 2x tolik
  3. Mít v USA hodně dobrého kamaráda, který vás neodkáže na vašeho lokálního dealera či IMC prodejce (u kterého vše bude stát minimálně 2x tolik), ale zmíněný počítač vám koupí přímo v totálně zabedněných spojených státech a pošle vám jej do Čech např. jako dar (pokud se jedná o Čecha tak většinou po té, co vás skásne za provizi, vyřízení, poštovné, balné, pojištění atd. takže ve finále to bude stát 2x tolik, tedy to co u lokálního dealera či IMC prodejce)
  4. Zaplatit si např. službu obdobnou našemu P.O. Boxu, kde vám pak někdo za poplatek přepošle obsah vaší schránky

Tady už by se mohlo zdát, že máme vyhráno … jojo, zdát by se to mohlo, ale leda tak prd !

To že mají kam zásilky přijít ještě nemusí vůbec znamenat, že mezi tím stádem tupců se najde taky nějaký normální člověk, který vám vyhoví a tu zásilku tam zašle, přestože se jedná o naprosto legitimní a funkční adresu, kam chodí denně stovky dopisů, balíků a jiných zásilek bez jediného problému.

Další z problémů, na který jsem narazil je daň. Není to ale ledasjaká daň jak by se na první pohled mohlo zdát. Tato daň se totiž platí jen za předpokladu, že prodáváné zboží zůstává ve státě, kde bylo prodáno. To platí tedy pouze pro online prodej, abych byl přesný. V kamenném obchodě ji zaplatíte vždy. Nejedná se ale o DPH ! Tuto daň jste povinni zaplatit, pokud např. objednáváte zboží z online shopu společnosti, která má sídlo v Californii a doručovací adresa je také v Californii. ANO, pak tuto daň skutečně platíte ! TO je asi za odměnu, že jste věrni výrobkům z vašeho státu či co já vím … Každopádně když si to zboží necháte poslat přes dalších 50 států napříč Amerikou – daň platit nemusíte. Tím pádem koupě přímo od společnosti Apple padá, jelikož se to celé prodražuje.

Objednal jsem tedy nakonec u obecně známé, a nechápu jak je to možné ale i doporučované společnosti, B&H Photo Video. Áno Bobe, přiznávám, měl jsi pravdu, když jsi mě jako jediný varoval. Jinak samé kladné ohlasy. No co už.

Zaregistroval jsem se na jejich stránkách, vyplnil potřebné osobní údaje včetně doručovací adresy. Vše bylo v pořádku. Mailem mi přišlo potvrzení registrace a bla bla bla. Tak jsem si teda objednal zboží, které jsem chtěl. Přišlo mi potvrzení a objednávce a že ji mám potvrdit.

Potvrdil jsem.

Přišlo mi, že přijali mé potvrzení a že zboží bude připraveno k expedice – super !!

Následně mi přijde e-mailem informace, že mám naskenovat moji kreditní kartu a buď ji pro ověření
poslat e-mailem a nebo faxem. To už si říkám, že se někdo zbláznil a že se snad jedná o podvod, přestože
jsem zmíněný obchod znal a vím, že skutečně existují, prodávají atd.

Odpověděl jsem, že v žádném případě takovéto informace mailem, faxem ani jiným způsobem nejsem ochoten
poskytnout a můžu zaslat výpisy z účtů, mobilů, kopii pasu apod.. Přišla mi odpověď , že tedy OK a ať pošlu telefonní číslo, kam má být zásilka doručena.

Mezi tím mi najednou odešly z účtu peníze a tak si říkám, že je to super a že to konečně akceptovali.

Dalších pár dnů je klid, až přichází další mail : Prosíme o ověření platební karty, zašlete nám kopii mailem nebo faxem a bla bla bla. Proboha na co, když už ta platba odešla ?!

Píšu, že platba již odešla a že tedy nechápu, co chtějí jako ještě ověřovat. Na to mi přijde další mail, ať pošlu telefonní
číslo pevné linky, kam má být zboží doručeno.

Další e-mail s reakcí na mnou zaslané číslo je, že má objednávka je blokována, protože to telefonní číslo, které jsem zaslal není veřejné a ať pošlu výpis platby za elektřinu, plyn, telefon apod. kde bude vidět adresa, kterou jsem uvedl jako doručovací.

Tak tam píšu znova, že je laskavě žádám, ať to zboží zašlou na tu adresu, kterou jsem uvedl jako doručovací a že to tímto potvrzuji. NE ! Proč bych si jako já měl určovat, kam mi to zboží v hodnotě několika tisíc přijde ?! Koho to zajímá, že je to zaplacené…Oni prostě bez potvrzení nikam nic posílat nebudou. Už mě to brutálně vytočilo a tak jsem tam napsal, ať se nestará o adresu a ověřování, když už mi bez váhání stáhli peníze z účtu. Teď mi to vyloženě nechtějí doručit, aby si to mohli nechat nebo o co tady do prdele jde ?!

Kamarád mě varoval, že tento obchod vlastní a pracují tam jenom židé a že je tím proslulý. Hmm, to mi ale přece vůbec nevadí, říkal jsem si…aspoň budou precizní a nebudou problémy. Hmm, tak to byla teda hodně blbá myšlenka.

Dneska jsem to už nervově nevydržel a po další odpovědi, ať pošlu kopii kreditky a když jsem jim něco napsal, tak mi došlo ať pošlu ty účty od elektriky, plynu a v dalším mailu zase číslo pevné linky a že je to opět blokované, jsem už tomu Josephovi dementnímu na Customer Service poslal mail, ať si ze mě okamžitě přestane dělat prdel a bleskem pošle to zboží, za které jsem zaplatil a je již tedy v tento okamžik moje a ať ho pošle na tu adresu co jsem uvedl nebo ať obratem pošle peníze zpět na můj účet a že si to zboží koupím v jiném, seriózním obchodě.

To jsem teda zvědav, jak tohle dopadne a co mi přijde … tipuju že žádost o telefonní číslo pevné linky nebo o kopii kreditky. Velká chyba je, že jsem se nechal takhle vytočit i přes to, že vím, že jsou tam na to školení a že jen používají mě velmi dobře známé pravidlo gramofonové desky, které se učí děti v psychologii už možná v 7. třídě.

Teď jsem si ho měl ale možnost vyzkoušet v situaci, kdy jsem v právu a jde mi o tisíce a můžu řict, že neustále přeskakování desky z vydavatelství B&H Fucking Photo Video mě fakt přivádí k šílenství …

Něco na tom asi zřejmě bude, že se to nakonec fakt asi vyplatí koupit u lokálního dealera či IMC prodejce, u kterého vše bude stát minimálně 2x tolik. Ono totiž nemusí vždy platit, že když je něco 2x dražší, musí to být nutně 2x dražší a že když je něco o polovinu levnější, musí to být nutně o polovinu levnější…tady bych si možná i dovolil vypustit ta slova “nutně o polovinu levnější” a nebál bych se použít jen slov “musí to být…” teda myšleno tak, že ikdyž je to o polovinu levnější, nemusí to ještě úplně nutně znamenat že i když za to zaplatíte míň, tak že to vůbec někdy budete mít…

A to popisuju situaci s reálným obchodníkem, který prodává tisíce kusů zboží dnes a denně a nebudu ani zmiňovat, kolik je na netu taky podvodníků, kterým se dá naletět různě na e-Bay apod.

Napsat komentář