Archiv štítku: Zajímavosti

Život na cestách

Nově vznikající portál www.zivotnacestach.cz

Cestování mě prostě baví. A baví mě nejenom mé vlastní cestování, kdy někam vyrazím za poznáním nasytit své pradávné touhy a zažít zase ten báječný život na cestách, na kterém dokážu vypnout, přestat se aspoň na chvilku stresovat spoustou pracovních problémů, které se na nás na všechny dnes valí rychleji než na běžícím pásu, ale baví mě i sledovat život na cestách jiných lidí, ať už jsou to různé blogy, fotky z cest, dobrodružné výpravy do džungle, zvířata, Afrika, Jižní Amerika a různé jiné přírodopisné dokumenty a seriály. Člověk u toho aspoň na chvilku vypne a zapomene na stresy každodenního života a přenese se v myšlenkách někam daleko za hranice všedních dní, kde do něj média nehrnou brutalitu, násilí a desítky mrtvých na silnicích a nemasírují nás záměrně negativní energií.

Pokračování textu Život na cestách

Emirátské zajímavosti a NEJ : 1. – Hotel Burj Al Arab

V Emirátech musí být všechno nějak extra…vážně…a tak jsem nad tím přemýšlel a říkal si, že by nebylo naškodu aspoň zkusit sepsat pár těch nejzajímavějších nej, které jsem už viděl a nebo na které se případně ještě chystám. Zvažoval jsem, jestli se do toho pouštět, protože toho času na psaní zatím fakt moc nebylo, ale včera přišel se stejnou myšlenkou i Viktor a tak dobrá tedy, nechám se ukecat :-)DUBAI :

Začnu podle mě vůbec největším možným paradoxem, jaký si v téhle zemi dokážu představit :

1.) Burj Al Arab (Dubai)- hotel ve tvaru napnuté plachty společnosti Jumeirah zná určitě velmi dobře každý, protože se stal neodmyslitelným symbolem pro Dubaj a Emiráty jako takové. Architekt tohoto hotelu – Tom Wright – byl opravdu kapacita po všech stránkách a buď totální magor a nebo sebevrah. Dodnes se k tomu údajně nevyjádřil, každopádně podle mého názoru se jedná suverénně o vůbec největší “Easter Egg” jaké kdy kdo vymyslel a zrealizoval a jaké svět viděl. Říká se, že měl sen o tom, že křesťanství začně mít velký vliv na muslimské země a rozhodl se to do stavby zakomponovat pod záminkou, že je to na počest plachetnice.

Postavit Arabům jako jejich největší chloubu a ikonu celé země největší křesťanský kříž na světě, to už chtělo opravdu velkou odvahu a notnou dávku šílenství k tomu. V podstatě dodnes se spekuluje, jestli to udělal záměrně a nebo se to stalo opravdu tou konstrukcí stavby a nebyl to záměr a nevšimnul si toho…Myslím, že taková stavba se navrhovala určitě v milionech 3D modelů ve AutoCADech a dalších programech, takže to podle mě nešlo přehlídnout a já osobně jsem přesvědčený, že to byl záměr. Už jenom třeba to, že ten kříž není normálně jinak vidět, než z moře…z pevniny si toho člověk vůbec nevšimne, naopak z moře se lodím už z dálky objeví na obzoru obrovský křesťanský kříž…Vskutku zajímavé, ovšem pokud by to bylo např. ve Vatikánu… 🙂

Když se na to přišlo, stavba už byla tou dobou údajně časově ve skluzu a těsně před dokončením a začal zmatek, blázinec a panika jestli to tak nechat nebo nenechat a co s tím. Ještě štěstí, že je nenapadlo to dát třeba kvůli tomu zbourat…Ale vsadím se, že i na to během několika let přijde a postaví místo toho nějaký mnohem větší a modernější hotel, který už nebude na širé moře hlásat symbol křesťanství.