Archiv štítku: Vybavení

Thajsko 2013 – Nákup prvního vybavení – průvodce, prodloužení očkování, sandály a repelenty

Tak jsem začal řešit a nakupovat pomalu už i nějaké vybavení.:

 • Průvodce Rough Guide – Thajsko: 800 Kč.
 • Sandály ve Sportisimu od Salomononu: 1 200 Kč

Nechal jsem si prodloužit i nějaké právě končící očkování:

 • Prodloužení očkování proti břišnímu tyfu (Typhim VI), platné do 07/2015: 600 kč
 • Prodloužení očkování proti vzteklině (Verorab): 430 Kč

Repelenty

V Očkovacím centru jsem koupil rovnou i speciální repelenty do tropických oblastí – voděodolný gel na obličej, krk a ruce, který vydrží až 12 hodin, sprej na zbytek těla a speciální tyčinku s hojivým a desinfekčním účinkem po bodnutí různým hmyzem od komárů přes vosy a včely až po medúzu. Všechno je to použitelné i tady, tak se to neztratí. Letos je tady konec konců situace s komáry naprosto neúnosná.

 • 3M Ultrathon repelent – sprej 125 ml: 180 Kč
 • 3M Ultrathon repelent – gel: 160 Kč
 • After bite 14 ml: 115 Kč
3M ULTRATHON repelenty a tyčinka After Bite
3M ULTRATHON repelenty a tyčinka After Bite

Ještě mě čeká očkování proti meningokokovi (cca. 1 600 Kč) a mám v podstatě hotovo.

Aneb jak jsme se zapotili ještě v Břeclavi

Tak jsme začali balit poslední věci a za chvilku vyrážíme. Zjistil jsem, že můj 75 L batoh má po nabalení asi 120 L a že do toho vaku který má pobrat až 80 L, se to v životě nemůže vejít … ani ve 3 lidech jsme to tam nebyli schopni narvat … takže brutální přeorganizace … některé věci jsem musel vydělat úplně a některé aspoň z toho batohu … zapotili jsme se s Lukášem i Bundou všichni … ale je to tam ! ! 🙂

Tak zatííííííííím …

Poslední vybavení

Právě jsem se dobalil, tak jenom tak v rychlosti ještě doplním pár dalších věcí …

Dnes jsem ještě v Pohořelicích zakoupil Elmex gel na zuby, který mi doporučil Ivan. Prý je vynikající jako prevence proti zubnímu kazu ale taky údajně funguje skvěle např. na hojení bolavých dásní. Pro jistotu jsem pořídil ještě ty bonbony Tantum Verde, protože mi fakt není dobře, mám totálně zabarikádovaný nos a poměrně dost mě bolí v krku. Náklady cca. 400 Kč

Další nákup v BV lékárně obsahoval 2 balení hroznového cukru, krém na opalování s 50 faktorem, který mi zase pro změnu doporučil Martin – díky Marťo, Nurofen tekuté kapsle proti případnému úpornému bolení zubů, které mě před pár dny taky varovaly – to mi doporučil a hlavně předepsal Ivan, protože jsou na předpis – díky Ivane ! K tomu ještě kapky do nosu Vibrocil. Sečteno podtrženo – hezkých 700 Kč.

Od začátku týdne jsem měl objednaný balík z Alza.cz, jenže jsem jej zaplatil online platební kartou předem – velká chyba !!! Balíky na dobírku posílají okamžitě protože potřebují prachy … blbci co platí předem si můžou počkat. Stejnou chybu už neudělám ! Čekal jsem na jednu věc – GPS data logger, proto jsem to objednával tak pozdě, protože denně uváděli zítřejší datum, že zboží je na cestě a bude 16 ks skladem. Jenže to datum se každý den změnilo o jeden den. Nakonec jsem jej sehnal tady v BV a tak jsem to objednal bez toho a pořád jsem měl relativně čas. Jenže balík nedorazil. Dneska se mi povedlo vykomunikovat, aby mi jej poslali na pobočku do Brna….jenže mi přišla SMS v 18:17 že to tam mám … jsou tam ale do 18ti. SUPER, fakt dííík !!! Petr U. mi nabídnul, že mi to vyzvedne a hodí na otočku do BV … Peťo, tak to jsi mě fakt dostal, díky moc ! Uvidím jak to půjde ale snad se tam zvládnu otočit, aby nemusel zbytečně jezdit pro nic za nic. Mám tam pár dost důležitých věcí a fakt bych je potřeboval … Neopren na foťák, dobíjecí AA + AAA baterky, parádní kapesní nůž, ikdyž už sice jeden mám, 4 GB compact flash kartu – místa na fotky není nikdy dost. Celkem to stálo 1800 Kč a když už jsem to zaplatil, tak bych si to rád s sebou vzal …

Teď jsem ještě spustil v práci na serveru compact všech databází na Lotus Domino serveru a spustím ještě poslední zálohu. Jak by se řeklo hezky česky – sicher je sicher. 🙂

Batoh má po zabalení něco kolem 18ti kilo ale praská ve švech … dokonce jsem při jeho zapínání urval jeden zip, respektive to, za co se to chytá aby to šlo zapnout. 🙂 By mě zajímalo, kdo se s tím bude jako tahat … v druhém batohu mám taky docela dost narváno … ale tak třeba aspoň zase něco málo shodím … :-))

Poslední věc kterou jsem dělal bylo “opotřebovávání” peněz nebo teda v pojetí Fany se Zdenálem spí muchlání dolarů. Kluci díky za pomoc ! Fotky dodám a myslím, že fakt pobaví 🙂 Martina mi zařídila dolary – celkem za 20 000 Kč to dělalo nějakých 1053 USD. Jenže byly všechny jako kdybych si je vytisknul v práci na barevné laserovce….a dokonce tak i smrděly … s takovýma fungl novýma penězma bych měl strach jít i na kafe tady 100 m od baráku … a jet s tím do JAčka ? Holý nesmysl ! Teď už vypadají podstatně líp :o)

Poděkování sponzorovi – DELFÍN BŘECLAV

V návalu zmatků, hromady práce a vyřizování posledních dní, se výroba grafického návrhu na mé triko protáhla na několik týdnů. Když jsem zjistil, jak málo zbývá času, jal jsem se situaci okamžitě řešit, návrh dokončil a odeslal, aby mi to triko vůbec stihli vyrobit a taky hlavně doručit. V tomhle všem zmatku a milionu věcí, které nosím teď v hlavě, jsem úplně zapomněl na mého vůbec největšího sponzora, který byl vlastně úplně první, kdo mi nabídnul pomoc a podporu na mé cestě. Díky tomu, že je taky poměrně vytížený, tak byl první kdo mi to pomoc nabídnul a zároveň poslední, s kým jsem to řešil, protože jsme se nebyli schopni pořád nahnat a furt se nám do toho něco pletlo.

A jelikož z toho mám opravdu špatný pocit, že jsem na něj tak nějak v podstatě zapomněl, tak v první řadě, než ještě poděkuju, tak cítím potřebu se především omluvit. Bobe, ještě jednou fakt promiň – nechápu jak se to mohlo stát ale víš jak to je, člověk už je myšlenkama úplně mimo a pak to takhle dopadne.

Tímto bych chtěl vzniklou situaci aspoň částečně napravit a poděkovat tady oficiálně Robertu Janíkovi a plavecké škole Delfín Břeclav za zapůjčení technického vybavení v hodnotě přibližně 30 000 Kč (širokoúhlý objektiv Tokina AT-X 12-24 F4 PRO DX + polarizační filtr a outdoorová ruční navigace Garmin GPSMap 60 CS Map).

Díky moc ! 

GPS Data Logger Holux M-241

Tak jsem si dnes pořídil jednu vychytávku, kterou mi před časem ukázal a vychválil pan Jiří Král, majitel firmy K-soft computer . Jedná se o zařízení, které dokáže zaznamenávat trasu na základě GPS souřadnic a vzhledem k interní paměti 128 MB uloží až 130 000 záznamů. S novým firmwarem údajně jen 100 000 , protože ten už umí zaznamenávat i okamžitou rychlost v daný okamžik.

Takovéto technické vychytávky bych si nemohl pořídit, nebýt mých sponzorů. No dobrá, možná že bych si je koupit mohl, ale teď bych si je už určitě nekoupil. Už i tak se mi rozpočet pěkně nafouknul. Bez sponzorů už bych měl investiční stop stav ale takhle jsem si mohl ještě dovolit zainvestovat něco málo navíc. 

Pokud se mi zadaří nějak dobíjet baterky abych mohl zařízení používat, výsledek by mohly být zaznamenané trasy, které budeme absolvovat + jako bonus pak budu mít možnost spárovat fotky s konkrétními místy v různých online mapách a taky na mém Macu atd.

Pořizovací cena : 1837 Kč

Technické specifikace : najdete zde

Návrh trička

Tak jsem se po překvapivě dlouhé době, kdy jsem u toho vždycky nějakou dobu seděl a pak zase pár dní ne apod. (a to já nemám rád odcházet takhle od rozdělané práce), konečně dopídil nějakého finálního návrhu trika.  A nakonec to opět dopadlo jako vždy … přes milion vynálezů a složitostí až k tomu, že v jednoduchosti spočívá dokonalost … Teda aspoň podle mě … Pořád jsem přemýšlel co by to vystihlo nejlíp, jaké si vymyslet logo apod. až mě osvítila myšlenka se siluetou Machu Picchu a ta vyhrála a už jsem se měl čeho držet a postupně jsem to sice milionkrát předělal ale silueta zůstala a možná právě proto bylo tak složité docílit toho, aby finální výsledek byl tak jednoduchý … kdo zažil, tak ví a zná 🙂

Lékárnička

Ufff, tak jsem dneska konečně dořešil další noční můru – vybavení lékárničky.
Nakoupil jsem pár nutných věcí, které chci brát s sebou :

 • MAGIC PLASTER – náplast ve spreji    
 • Paralen 500
 • Černé uhlí
 • Roztok Iontia při dehydrataci
 • Ibalgin 400
 • Fenistil gel
 • Septonex ve spreji
 • Sterilní obvaz
 • Endiaron

Dalších 882 Kč šlo do světa ale zase mám o jednu starost míň.

Dnes mě čeká ještě poslední dávka očkování proti žloutence A + B a první dávka proti choleře. Další úterý ještě druhá dávka cholery a očkování mám kompletně z krku, jupííí 🙂

Dalších pár důležitostí

Před nějakým časem mi Bunda doporučil nějaké vybavení, včetně KPZky apod., které koupil v nějakém armyshopu….Je to dokonce originál KPZka, kterou fasují zápodoněmečtí soudruzi v armádě. 🙂 Prvně jsem si říkal, že je to nesmysl, ale je fakt, že člověk nikdy neví a kdo je připraven, není zaskočen.

Navštívil jsem stránky www.armyshop.cz a udělal objednávku za 822 Kč. Koupil jsem tu KPZku, pak kapesní LED baterku která poměrně solidně svítí ale je jenom na jednu tužkovku, 2 krabičky speciálních (kovbojských) sirek, se kterýma jde škrtnout úplně o cokoliv a nevlhnou atd. pak jsem koupil pepřový sprej pro případ že bych měl štěstí na nějaké zatoulané psy nebo divokou smečku psů pobíhající různé v Bolívii kolem solných jezer atd. Jako poslední věc jsem koupil jeden kousek chemického světla zelené barvy. Je to užitečná věc a jistě by se mohla hodit jak pro 12 hodin svícení, tak pro spoustu dalších jiných věcí … Ale nepočítám, že bych musel navigovat vrtulníky apod. ale jeden nikdy neví :-)))

Veletrh SportLife

 Tak jsme v sobotu 9.10.2010 navštívili s Bundou a Lukášem veletrh SportLife na brněnském výstavišti. Ikdyž nebylo vystavovatelů tolik, jak by si asi každý přál, byla tam toho i tak opravdu hromada. Koupit si loď nebo obytný karavan se zatím z pochopitelných důvodů nikdo z nás nechystá a tak jsme věnovali pozornost spíš pavilonům s outdoorovým oblečením a vybavením a samozřejmě taky nepřebernému množství nádherných (ale i příšerných samozřejmě) kol a všemožných doplňků.
Na snímku snowbike pana Kopky, který na něm jezdí závody přes Aljašku.

Už během první cca. hodiny se mi podařilo nakoupit pár věcí, které jsem měl ale i neměl v plánu.
Jako dárek k batohu byla ještě peněženka, to jistě taky potěší.
2.) Perfektní vychytávku – velký vak na batoh z Cordury – 700 Kč
Dovnitř se dá pohodlně dát batoh až do 80L a dost možná i větší. Vynikající věc, která ochrání batoh při přepravě před ušpiněním, podřením, roztržením a taky před různými nenechavci. Celý vak je opatřený jedním velkým zipem, který se dá jediným zámkem zamknout a je klid. Navíc má i místo na jmenovku a dvě velké hodně dobře prošité uši pro lepší manipulaci při přepravě.
3.) Softhsehllová bunda z nové kolekce Klimatex – veletržní cena 2 800 Kč (běžná pultová bude 3 500 Kč)
4.) 2 termotrika s dlouhým rukávem od České společnosti BlueFly – cena za obě 500 Kč (no nekup to!)
Takže do mého výletu padlo dalších 5 300 Kč za vybavení + cca. 300 Kč vstupné, doprava atd.

Trénovat se musí aneb jak jsem byl rozšlápnout nové trekové boty :-)

Tak jsme si v neděli s Bundou vyrazili na přechod Pálavy … Celý týden hlásili, že bude nádherně a že neděle bude nejkrásnější a nejteplejší den týdne. Pche ! Tak to teda ani omylem … ba právě naopak, řekl bych ! 🙂

Foukalo jak prase a vypadalo to, že každou chvíli začnou padat trakaře … neštěstí padat ale nezačaly a všechno proběhlo v pohodě … V 9:19 jsem v Poštorné na hlavní přisednul do autobusu k Bundovi, který už měl za sebou dalekou cestu z autobusového nádraží a společně jsme vyrazili směr Horní Věstonice. Inu cesta to byla nádherná ! Bych nevěřil, kolik je kolem krásných věcí, když člověk nemusí řídit a má čas rozhlížet se kolem 😀 Tuhle cestu totiž s oblibou jezdím na mašině a tam není čas čumět, kde co lítá 🙂

Na Pálavu jsme vyrazili tedy z Horních Věstonic od zastávky kolem hřbitova rovnou nahoru. Potkali jsme spoustu lidí, kteří měli postavené stany kousek od hřbitova a užívali si jak pochodů po Pálavě, tak i právě šumějících burčáků 🙂 Není nad to, když si člověk naplánuje správný termín na sportovní víkend 🙂

U Martinky jsme se chvilku kochali lezením pár lidí, kteří zdolávali náš široko daleko jediný vrchol, který se zdolat dá, udělal jsem pár fotek a vyrazili jsme dál. Rozhodli jsme se, že to půjdeme prodlužkou, protože nejsme přece žádné béčka a tak jsme to vzali doleva s tím, že to půjdeme hezky poctivě celé. Vydali jsme se tedy nad Pavlov a odtud hezky výšlap nahoru na Děvičky na Dívčí hrad. Odtud jsme se hezky vyškrábali až k vysílači na Děvín – nádhera ! Komunikační superdálnice !! , jak by řekl Cable Guy … 🙂

Pak hezky po hřebeni až úplně dolů, kde jsme sešli kousek před Klentnicí a zastavili se v príma kavárně Na Faře, kde mají dle Bundy vynikající kávu. Točená Plznička ovšem taky bodla a jejich zapékaná bageta se šunkou, slaninou, sýrem a nějak velice zajímavým a dobrých kořením taky … 🙂

Dál už se mi ale moc nechtělo, protože jsem toho měl docela blné brýle, navíc v těch nových botách taky žádná sranda…Přiznám se, že jednu dobu jsem i vážně uvažoval nad tím, že zavolám horkou linku Taxi Kaskin, ať pro nás přijede 🙂 Ale nejsme přece žádné béčka, no né ? 😀 Tak jsme se vydali zpátky hezky nad Klentnici na Stolovou horu, o které dole na ceduli píšou Tabulová hora a na Google Stolová hora, tak vlastně ani dodnes den nevím, která že to vlastně je…No, docela taky solidní výšlap. Uchvátilo mě fotbalové hřiště v Klentnici. Fakt príma místo … už jen dojít na tréning je príma tréning sám o sobě 😀

Vyšlápli jsme to nahoru na horu, kde byl nějaký pán v obytném přívěsu u nějaké prostodivné antény, kterou každou chvilku někam otáčel a vrčela mu tam u toho centrála … Co mě ale fakt dostalo je, že tam měl u toho přívěsu zaparkovanou Octávku … Kama se tam sakra s tím autem dostal ? Však Octávka je tak nízká, že s ní je problém přejet i menší patník u baráku … hmmmm, zajímavé … asi nějakej dobrej oddíl nebo co …

Po celou cestu nás provázela fakt nádherná panoramata s výhledem na Pavlov, Věstonice, Dunajovice, Strachotín, Šakvice, Pernou, Mikulov a spoustu dalších. Nádhera ! Ze Stolovo-Tabulové hory jsme si to dali dolů po těch přírodních megaschodech, které nevycházejí ani na jeden krok ale ani na dva, takže drobčíte jak zajíci … 🙂

Sešli jsme dolů k vinohradům a dali si to kolem silnice po cestě kolem vinohradu, kolem Kočičí skály a přes Turold do Mikulova. Vylezli jsme u policejní stanice a šli dolů do města na náměstí, kde nás čekalo veliké překvapení … Buď jsme se někde na pár měsíců na té cestě sekli nebo jsme museli projít nějakou časoprostorovou bránou nebo co … V Mikulově na náměstí zuřily naplno Vánoce….velký smrk ozdobený dárečkama a žárovkama, prodej vánočních stromků a stánky zdobené vánočními řetězy mě fakt dostal… Stačilo si jenom koupit kapra a vyrazit domů začít chystat štedrovečerní večeři 😀 Fakt mazec !

Zastavili jsme se v Irské na pivko a polívku a odtud už rovnou na nádraží, odkud jsme v 18:00 vyrazili Orient Expressem směr Břeclav. Nádhera ! Kdyby v tom vagóně nebylo 86°C ve stínu, mohlo to být ještě záživnější, ale tak zase lepší než kdyby tam byla kosa.

Na nádraží jsme chytli autobus, který shodou okolností řídil kámoš a tak jsme vyrazili … Pokecal jsem s kámošem – samozřejmě jen v zástávkách, protože za jízdy se s řidičem nemluví ! 🙂 a bezmyšlenkovitě s tím, že autobus jede do Charvatské, vystoupili na Rožku a vydali se pěšky k Machovi….Inu jaké bylo naše překvapení, když autobus pokračoval rovně, to si asi dokážete představit … obzvlášť po takové procházce … Přitom se stačilo zeptat třemi slovy … 😀 Ale tak co už … když už jsme ušli takovou štreku, tak nás nějaký ten kilometr  navíc nemůže rozhodit.

U Macha jsme se hezky osvěžili pár kousky, já povečeřel vynikající klobásu a vyrazil jsme domů. Samozřejmě pěšky … to už jsem teda ale sotva lezl … 🙂

V pondělí ráno jsem málem nevylezl z postele a v úterý jsem to teda cítil pěkně, to je fakt … přiznávám … ale už jsem to rozchodil a je to docela v cajku, takže další výletíček můžem začít plánovat co nevidět … 🙂

Mapa trasy :

http://maps.google.com/?t=h&q=http:%2F%2Fapi.motionxlive.com%2Fmotionx-remote%2Fapi%2Fgps%2Fhost%2Fdb14c8f3-18ef-4b9a-862f-fe3ea7016045&ie=UTF8&ll=48.857882,16.64506&spn=0.038626,0.109863&z=14

Zvětšit mapu

Bohužel GPS jsem zapnul až na Martince a postupem času se mi kousek za Klentnicí vybila baterka … ale i tak ten záznam toho nejdůležitějšího potěší …

Nové trekovky a pár dalších drobností

Tak jsem dneska definitivně vyzkoušel asi 10 párů bot a rozhodnul se. Vyhrály to u mě nakonec Goretoxové boty s podrážkou Vibram od společnosti Scarpa. Konkrétně se jedná o model Kailash GTX v barvě Smoke (4290 Kč).


Takové botky si zaslouží i pořádnou impregnaci, to je jasná věc…Takže sprej Tarrago Basic Protector jsem rovnou pořídil taky. Ten se bude rozhodně hodit i na ostatní boty.

Na cestách se taky hodí mít po ruce a pod kontrolou doklady, peníze atd. tak jsem neváhal a koupil peněženku nebo tašku na krk na doklady a peníze od firmy Sea To Summit Travelling Light tašku Neck Wallet (350 Kč). Je z Cordury a v tělové barvě, takže značka ideál.

Trekové ponožky značky Mico 1631 Trekking (399 Kč). Antibakteriální ponožky prošívané stříbrným vláknem a vypadají, že budou fakt hodně pohodlné a funkční, tak uvidíme  … 🙂 Druhé ponožky do trekovek jsou Devold Action (390 Kč).

Důležitá součást každé správné cesty – průvodci

Na stránkách Nakladatelství JOTA – www.jota.cz , jsem narazil na průvodce Rough Guides jak pro Peru, tak i žehlím a vařím a to tak, že Chile ! Tak jsem neváhal a rovnou je objednal.

Mezi tím ve mě ale pomalu, no spíš rychle, uzrává názor, že když už tam budu, musím to střihnout i přes Bolívii, bo ty solné jezera a tu nádheru všude kolem, si nemůžu nechat ujít … Takže trasa se taky postupně začíná rýsovat. Aspoň teda zatím v mé hlavě …

Přemýšlel jsem, že bych zkusil letět místo tradičního města Lima spíš do Iquitos, ale vypadá to, že to letiště asi nebude mezinárodní, tak se ještě uvidí. Pokud by se tam letět dalo, bylo by to skvělé, protože Iquitos je na břehu Amazonky a jistě by se odtud dalo kousek svézt a pocestovat po Amazonce na nějaké kouzelné lodi.

Mezi tím, co jsem to psal mi dorazila dobírka s průvodci, tak už to študuju a píšou, že jediný možný let je do Limy, takže mám asi smůlu….No musím to zjistit, protože mě to teda láká abych se přiznal.

Cena průvodců celkem včetně dopravy : 1431 Kč

Boj s úřady pokračuje

2.11.2004, 9:15:00

Boj s úřady pokračuje …

Včera jsem vyřídil podstatnou většinu důležitých věcí po úřadech …

 

– živnostenské listy pozastaveny na dobu 2 let
– na zdravotní pojišťovně jsem nahlásil, že odlétám na rok — v pondělí přijdu už jen podepsat a odevzdat formulář
– na sociálním pojištění jsem odhlášený — přihlášku dám, až se vrátím
– byl jsem u zubařky a mám parádně spravené zuby,takže zase o starost míň
– vyřídil jsem si mezinárodní řidičák
– papíry na zmocnění na přebírání na poštu jsem se nakonec rozhodl že vyřídím — včera jsem to vyplnil, dneska odevzdám
– 95% věcí z bytu jsem o víkendu přestěhoval
– 95% věcí z kanceláře jsem o víkendu vystěhoval
– dneska jsem si vyměnil 1500 USD za 37 500 Kč
– od paní zubařky jsem dostal speciální hmotu, která funguje jako provizorní plomba do bolavého nebo ulomeného zubu … po 24 hod. vytuhne a vydrží půl roku a stačí si v ruce užmoulat malou kuličku a vtlačit do zubu … od NZ zubařů máme klid — juchůů
– nechal jsem nám napsat 2 nejlepší antibiotika na našem trhu -Summamed . Jedná se o širokospektrá antibiotika — 6 tablet — první den 2 tablety a pak každý den jedna a postaví na nohy i mrtvého v hrobě …
– koupil jsem si konečně opalovací krém … faktor 25 — cena 260 Kč … tý vole, ten pobyt na slunci asi taky poleze pěkně do peněz :))

Seznam vybavení na cestu na Nový Zéland

27.10.2004, 23:54:00

Seznam vybavení – postupně budu aktualizovat

Tak tohle všechno už mám nachystané v batohu …

OBSAH BATOHU — prozatím ..

 

PAS
SPACÁK
OSUŠKA – 2X
RUČNÍK
SPECIÁLNÍ PONOŽKY DO TREKOVÝCH BOT
PLAVKY — 2X
KRAŤASY – 4X
MIKINA S DLOUHÝM RUKÁVEM — 2X
TERMO TRIČKO
ČELOVKA
ZAPALOVAČ
ŠVÝCARSKÝ NŮŽ
BATERKA DO RUKY
HRNEK
10 párů ponožek
TRENKY – ZATÍM JEN 5X
DOBÍJECÍ TUŽKOVÉ BATERKY
NABÍJEČKA
TRIČKO S KRÁTKÝM RUKÁVEM – ZATÍM JEN 4X
LÉKY
LEHKÁ DEKA NA PŘIKRYTÍ – FLAUŠKA
STATIV
SLUNEČNÍ BRÝLE
DISCMAN + ADAPTÉR + SLUCHÁTKA
TURISTICKÝ PRŮVODCE – ROUGH GUIDE
ANGLIČTINA DO DLANĚ
ANGLIČTINA – PRAKTICKÝ JAZYKOVÝ PRŮVODCE
DIGITÁLNÍ FOŤÁK
PROPISKA – 2X
POTVRZENÍ O PŘIJETÍ KE STUDIU

LÉKÁRNIČKA

 

• ALKA SELTZER – PŘEKYSELENÍ ŽALUDKU
• AKUTOL – TEKUTÝ OBVAZ VE SPREJI
• LABELO NA POPRASKANÉ RTY
• KRÉM EXCIPIAL PROTECT
• SMECTA NA ŽALUDEČNÍ POTÍŽE
• ŠAMPON SKIN CAP
• PILNÍK NA NEHTY
• OTRIVIN
• PARALEN PLUS
• PANTHENOL SPRAY
• BIOPAROX
• MUCOBENE
• PARALEN PLUS
• FASTUM GEL
• JODISOL
• ZODAC
• SINECOD – PROTI SUCHÉMU DRÁŽDIVÉMU KAŠLI – NĚCO JAKO CODEIN
• IMODIUM – PROTI PRŮJMU
• CANESTEN – MAST PROTI PLÍSNÍM A ZAPAŘENINÁM
• PARALEN
• ENERGY SPEKTRUM
• IBALGIN 400
• INFADOLAN
• ENDIARON – NA VYČIŠTĚNÍ STŘEV PŘI PRŮJMU
• IZOTONIC – ŠUMIVÉ TABLETY – IONTOVÝ NÁPOJ PRO RYCHLÉ DOPLNĚNÍ VYTAMÍNŮ A MINERÁLU A PROTI DEHYDRATACI
• VIBROCIL
• SARIDON – SILNÉ ANALGETIKUM – OD BOLESTI HLAVY, ZUBŮ APOD.

Tak už ten kolotoč začal naplno

Včera jsem zaplatil fakturu za 10ti týdenní kurz angličtiny na Queens Academy of English v Aucklandu …

Jelikož jsem byl služebně v Brně, tak jsem toho rovnou využil a vydal se zakoupit věci, které jsem měl už tak zhruba namyšlené — batoh a spacák…

Nákup dopadl perfektně a já zakoupil nakonec batoh Gemma Travel 75 KTX a spacák Coleman Pharaoh

Navštívil jsem prodejnu GEMMA SPORT na Mendlově náměstí a musím říct, že tak špičkovně vybavenou prodejnu zaměřenou na outdoor doplňky jsem ještě neviděl. Fakt doporučuju !! Perfektní výběr, dobré ceny a fajn personál, který vám velmi ochotně (ale přirozeně, neuměle a nenamistrovaně, jako v některých obchodech — viz. Hudysport) poradí, předvede, prodiskutuje výhody/nevýhody atd. Prostě super !

Jak budu mít někdy v životě nějaké peníze, jistě se tam ještě vrátím a udělám tam nákup dle mých představ !  :))