Archiv štítku: Smartwings

Dubaj – ani na letenku koupenou s předstihem se nedá spoléhat

Tak jsem si cca. před 2 měsíci koupil letenku do Dubaje u společnosti Smartwings… Termín mé dovolené jsem tak přizpůsobil termínům možného odletu a příletu a koupil si za 8800 Kč letenku, což byla cena vskutku královská…

Minulý týden v pátek mi mailem přišlo tohle vcelku suché oznámení, které mě fakt zvednulo ze židle :

Vážení cestující,
 
omlouváme se, ale byli jsme nuceni zrušit Vaše lety
 
QS1200 z Prahy (PRG) do Dubaje (DXB) dne 30. října 2011
 
 
QS1201 z Dubaje (DXB) do Prahy (PRG) dne 13. listopadu 2011
 
 
 
Společnost SmartWings Vám nabízí bezplatnou změnu na jakýkoliv jiný let v rámci této destinace, případně vrácení ceny nevyužité letenky. Odpovídejte, prosím, na tuto emailovou adresu.
 
Tento postup je v souladu se Všeobecnými přepravními podmínkami dopravce.
 
Ještě jednou se omlouváme za případné nepříjemnosti spojené se zrušením Vašeho letu a doufáme, že si i pro budoucí lety vyberete služby společnosti SmartWings.
 
Vaše SmartWings
SmartWings neodpovídá za možné škody způsobené neúplným přenosem, možnou modifikací či zpožděním této zprávy během přenosu od odesílatele k adresátovi.

No je tohle vůbec možné ? Tak pokud je tento postup v souladu se Všeobecnými přepravními podmínkami dopravce, tak pak s tímto dopravcem už nechci mít nikdy nic společného…Rozhodl jsem se, že možnost změny na nějaký jiný let nevyužiju, protože Smartwings má lety do Dubaje už jenom ve středu – neděle úplně zrušili a to mi nesedí s mojí dovolenou a bylo by to zase zbytečně moc komplikované…

Tak jsem si raději 3400 Kč připlatil a poletím přímým letem z Vídně a se společností Emirates.

Podrobnosti o letence ZDE