Archiv štítku: Náklady

Souhrn celkových nákladů

Tak jsem se při mém odhadu, když jsem říkal, že to celkově bude tak 105 000 Kč, o moc neseknul…Vlastně jen o nějakých 620 Kč a to si myslím, že je solidní odhad … Pravda, ještě před odletem jsem doufal, že to bude teda tak o 30 000 Kč míň, jenže jsou prostě věci, se kterýma člověk nepočítá a se kterýma se ani počítat nedá. Navíc jsme nakonec navštívili a viděli spoustu dalších míst, které původně ani nebyly v plánu, tak je ta cena tomu přímo úměrná a myslím si že pořád velice dobrá.

Z této částky jsem dostal 10 000 Kč od sponzorů, za které ještě jednou moc děkuji, takže mé celkové náklady jsou 94 379 Kč. Pokud to ale samozřejmě počítám se vším všudy včetně očkování a spousty vybavení jako trekové boty, bunda a různé další oblečení, slovník, batoh atd., které mi samozřejmě zůstanou i na další potencionální akce, takže těžko říct jestli to do toho počítat nebo ne. Každopádně nebýt tohoto tripu, tak bych to vybavení kupovat nepotřeboval a tak to do toho počítám….O to pak budou zase ale třeba nižší náklady na další cestu … 😉

Poslední vybavení

Právě jsem se dobalil, tak jenom tak v rychlosti ještě doplním pár dalších věcí …

Dnes jsem ještě v Pohořelicích zakoupil Elmex gel na zuby, který mi doporučil Ivan. Prý je vynikající jako prevence proti zubnímu kazu ale taky údajně funguje skvěle např. na hojení bolavých dásní. Pro jistotu jsem pořídil ještě ty bonbony Tantum Verde, protože mi fakt není dobře, mám totálně zabarikádovaný nos a poměrně dost mě bolí v krku. Náklady cca. 400 Kč

Další nákup v BV lékárně obsahoval 2 balení hroznového cukru, krém na opalování s 50 faktorem, který mi zase pro změnu doporučil Martin – díky Marťo, Nurofen tekuté kapsle proti případnému úpornému bolení zubů, které mě před pár dny taky varovaly – to mi doporučil a hlavně předepsal Ivan, protože jsou na předpis – díky Ivane ! K tomu ještě kapky do nosu Vibrocil. Sečteno podtrženo – hezkých 700 Kč.

Od začátku týdne jsem měl objednaný balík z Alza.cz, jenže jsem jej zaplatil online platební kartou předem – velká chyba !!! Balíky na dobírku posílají okamžitě protože potřebují prachy … blbci co platí předem si můžou počkat. Stejnou chybu už neudělám ! Čekal jsem na jednu věc – GPS data logger, proto jsem to objednával tak pozdě, protože denně uváděli zítřejší datum, že zboží je na cestě a bude 16 ks skladem. Jenže to datum se každý den změnilo o jeden den. Nakonec jsem jej sehnal tady v BV a tak jsem to objednal bez toho a pořád jsem měl relativně čas. Jenže balík nedorazil. Dneska se mi povedlo vykomunikovat, aby mi jej poslali na pobočku do Brna….jenže mi přišla SMS v 18:17 že to tam mám … jsou tam ale do 18ti. SUPER, fakt dííík !!! Petr U. mi nabídnul, že mi to vyzvedne a hodí na otočku do BV … Peťo, tak to jsi mě fakt dostal, díky moc ! Uvidím jak to půjde ale snad se tam zvládnu otočit, aby nemusel zbytečně jezdit pro nic za nic. Mám tam pár dost důležitých věcí a fakt bych je potřeboval … Neopren na foťák, dobíjecí AA + AAA baterky, parádní kapesní nůž, ikdyž už sice jeden mám, 4 GB compact flash kartu – místa na fotky není nikdy dost. Celkem to stálo 1800 Kč a když už jsem to zaplatil, tak bych si to rád s sebou vzal …

Teď jsem ještě spustil v práci na serveru compact všech databází na Lotus Domino serveru a spustím ještě poslední zálohu. Jak by se řeklo hezky česky – sicher je sicher. 🙂

Batoh má po zabalení něco kolem 18ti kilo ale praská ve švech … dokonce jsem při jeho zapínání urval jeden zip, respektive to, za co se to chytá aby to šlo zapnout. 🙂 By mě zajímalo, kdo se s tím bude jako tahat … v druhém batohu mám taky docela dost narváno … ale tak třeba aspoň zase něco málo shodím … :-))

Poslední věc kterou jsem dělal bylo “opotřebovávání” peněz nebo teda v pojetí Fany se Zdenálem spí muchlání dolarů. Kluci díky za pomoc ! Fotky dodám a myslím, že fakt pobaví 🙂 Martina mi zařídila dolary – celkem za 20 000 Kč to dělalo nějakých 1053 USD. Jenže byly všechny jako kdybych si je vytisknul v práci na barevné laserovce….a dokonce tak i smrděly … s takovýma fungl novýma penězma bych měl strach jít i na kafe tady 100 m od baráku … a jet s tím do JAčka ? Holý nesmysl ! Teď už vypadají podstatně líp :o)

Nové trekovky a pár dalších drobností

Tak jsem dneska definitivně vyzkoušel asi 10 párů bot a rozhodnul se. Vyhrály to u mě nakonec Goretoxové boty s podrážkou Vibram od společnosti Scarpa. Konkrétně se jedná o model Kailash GTX v barvě Smoke (4290 Kč).


Takové botky si zaslouží i pořádnou impregnaci, to je jasná věc…Takže sprej Tarrago Basic Protector jsem rovnou pořídil taky. Ten se bude rozhodně hodit i na ostatní boty.

Na cestách se taky hodí mít po ruce a pod kontrolou doklady, peníze atd. tak jsem neváhal a koupil peněženku nebo tašku na krk na doklady a peníze od firmy Sea To Summit Travelling Light tašku Neck Wallet (350 Kč). Je z Cordury a v tělové barvě, takže značka ideál.

Trekové ponožky značky Mico 1631 Trekking (399 Kč). Antibakteriální ponožky prošívané stříbrným vláknem a vypadají, že budou fakt hodně pohodlné a funkční, tak uvidíme  … 🙂 Druhé ponožky do trekovek jsou Devold Action (390 Kč).

Důležitá součást každé správné cesty – průvodci

Na stránkách Nakladatelství JOTA – www.jota.cz , jsem narazil na průvodce Rough Guides jak pro Peru, tak i žehlím a vařím a to tak, že Chile ! Tak jsem neváhal a rovnou je objednal.

Mezi tím ve mě ale pomalu, no spíš rychle, uzrává názor, že když už tam budu, musím to střihnout i přes Bolívii, bo ty solné jezera a tu nádheru všude kolem, si nemůžu nechat ujít … Takže trasa se taky postupně začíná rýsovat. Aspoň teda zatím v mé hlavě …

Přemýšlel jsem, že bych zkusil letět místo tradičního města Lima spíš do Iquitos, ale vypadá to, že to letiště asi nebude mezinárodní, tak se ještě uvidí. Pokud by se tam letět dalo, bylo by to skvělé, protože Iquitos je na břehu Amazonky a jistě by se odtud dalo kousek svézt a pocestovat po Amazonce na nějaké kouzelné lodi.

Mezi tím, co jsem to psal mi dorazila dobírka s průvodci, tak už to študuju a píšou, že jediný možný let je do Limy, takže mám asi smůlu….No musím to zjistit, protože mě to teda láká abych se přiznal.

Cena průvodců celkem včetně dopravy : 1431 Kč