Archiv štítku: Canon

Pár řádků našich dojmů a prvotních zážitků z cest..

12.11.2004, 22:08:45

Pár řádků našich dojmů a prvotních zážitků z cest …

Tak jsme se konečně (v 04.45 hod. místního času) dostali k tomu, abychom dali na net nějakých pár řádků toho, co si každou chvilku pracně zapisujeme.

Je toho ale tolik, že nevíme kam skočit. Hong Kong je opravdu nádherný, ale obrovský a museli jsme uznat, že aby to tady člověk v klidu zvládnul, musel by tady být aspoň týden.

 

Zatím jsme tady nešli spát dřív, než v 5 hodin ráno, což je ale vlastně nějakých 11. hod. večer našeho, tedy vlastně vašeho místního času. Takže když na to přijde, tak chodím spát ještě dřív než doma :))))

 

Hotel a ubytování máme opravdu super, škoda že už musíme.

 

Chci se omluvit za překlepi, hrubky a jiné nesrovnalosti v textu, ale opravdu nevíme kam dřív skočit a tak jsem neměl ani čas, to po sobě číst a Radovan neměl čas na to, aby mi udělal korekturu. V Auckladnu už to snad bude klidnější, ale tady ty 2 dny prostě nestačí. Teprve dnes odpoledne jsme našli chvilku, aby jsme vypátrali, jak se v hotelu dostat díky WiFi na net. Tady je už cena lepší — 40 HKD za 3 hod. , což je cca. 140 Kč za 3 hodiny. To se už dá přežít.

 

Fotíme jako o život — nemějte strach, že vás ošidíme o fotky !!! Máme toho už tak 2 tuny. :)) Opravdu až teď jsme si na úkor spánku našli chvilku, aby jsme se s váma aspoň o pár fotek podělili. Bohužel nemám zatím žádný rozumný soft na tvorbu foto galerií a nemám čas jej hledat ani nějak psát popisky k fotkám. Takže zatím jen pastva pro oči bez komentářů — moc se omlouváme, ale to by byl opravdu nadlidský výkon.

Druhá sada — první foto v letištní hale v Lodnýně Heathrow. Zbytek až na 2 Radkove fotky z Londýna, které se tam zamotaly je už Hong Kong

Třetí a čtvrtá sada — Hong Kong tady, Hong Kong tam, všude kam se podívám …

____________________________________________________

Poslední informace na závěr je, že po dlouhém a těžkém boji nás opustila Kejmlova náklonnost k fotoaparátům Canon … :)) Néé, dělám si srandu. Canon mám opravdu moc rád a tak to i zůstane, ale bohužel i tady, model EOS 20 D, který jsem měl v plánu zakoupit na 1. místě, stojí i tady vcelku dost velký balík peněz (konkrétně cca. 46 000 Kč v sadě s objektivem 18-55, bez karty). Byl jsem tedy nucen opravdu zauvažovat a naběhat desítky kilometrů, než jsem musel sám sobě přiznat, že jediná rozumná volba pro mě je NIKON D 70.

Tímto chci poděkovat Bobovi, který mi pohotově sdělil veškeré plusy, mínusy, výhody a nevýhody tohoto foťáku ve srovnání s Canonem EOS 300 D, který byl jako jeden ze 3. modelů, který jsem chtěl koupit — hned po Nikonu D 70. Nikon zvítězil na celé čáře. Sám jsem měl v plánu, že když nevyjde z nějakého důvodu koupě EOS 20D, tak si koupím toho Nikona. Bob mi výrazně pomohl v rozhodování, v cenách u nás a dalších věcech — ještě jednou díky, Bobe ! Určitě nebudu litovat …

 

To je prozatím asi tak vše, co nás napadá, že by se sem mělo hodit.

 

Všichni se mějte, na nějakou dobu se zase odmlčíme, protože to jednak stojí dost peněz, taky dost času, ale hlavně zítra už balíme a ve 21.05 odlétáme směr Auckland. Z toho vyplývá, že musíme asi tak za 20 minut po napsání tohoto článku vstávat :)) a letět do města ještě něco nafotit a vidět. Průšvih je v tom, že musíme do 12.00 hod. vyklidit pokoj a tak nám ještě nastane vyřizování kolem nějakého uložení našich věcí. Snad to nějak poladíme. Takže strpení, hned jak to půjde, napíšeme další info.

 

A to je z našeho online studia v Hong Kongu vše, těšíme se opět na další přímý vstup do vašeho vysílání 🙂