Archiv štítku: Blog

Nový blog už se pomalu rýsuje

Tak už se mi to pomalu začíná rýsovat a tento nový blog, na adrese http://pichler.cz (časem dostane i www, jako ten původní blog, ale teď kvůli přesměrování to musím nechat ještě tak) už začíná být použitelný co se týká obsahu, rubrik, štítků atd.

Jak bude chvilka času, chtěl bych nějak vyladit fotogalerie a postupně sem nahrát KONEČNĚ i několik fotek z cest přímo na web.

Snad si k němu zase cestu najdete aspoň vy, koho mé psaní bavilo, ať už to bylo blogování z cest a nebo z domova.

Díky  !

Kejml

Kde a jak budu blogovat

Tak jsem se po delší době přemýšlení konečně rozhodnul, jak to bude s tím mým blogováním z cest. Tento blog mi běží díky službě Blogger.com, kterou provozuje Google. Poštu na Gmailu používám spoustu let od doby, kdy se Gmail pozvolna začínal rozjíždět a Zdenek Š. mi poslal pozvánku. Uvítací mail do služby Gmail jsem díky možnostem Gmailu dohledal a přišel mi přesně 6.4.2005. Od té doby služby od Googlu využívám a jsem nadmíru spokojený.

Hlavně se tam denně přihlašuju, takže nehrozí to, co se mi stalo s původním blogem na Bloguje.cz, že mi to po půl roce, kdy jsem se nepřihlásil, smázli a bylo po blogu.

Zaregistroval jsem si cestovatelský blog na TravelPod.com, který mě vysloveně nadchnul tím, že se tam dá předem plánovat itinerář cesty a veškeré záznamy jsou pak svázané z místem, odkud byly do blogu vložené, ukazují se postupně hezky v mapě na blogu atd. ALE … TravelPod je zahraniční služba, která zřejmě moc nepočítá s lokalizací apod. Včera jsem si nastavil, abych mohl posílat příspěvky i z mobilu mailem. Funguje to. Ale na Blogger.com to funguje líp a hlavně správně i s češtinou. Nemám s tím problém a tu češtinu zase až tak nutně nepotřebuju. Stejně když budu psát různě z kaváren apod. tak tam nebude česká klávesnice a budu muset psat hezky cesky…. Na blogger.com mi jde ale posílat příspěvky taky mailem z mobilu a navíc česky. Další problém který jsem objevil je, že dnešní testovací mail, který jsem poslal na TravelPod.com mě automaticky přidělil, pravděpodobně podle IP adresy, Vídeň. Takže můj dnešní příspěvek na blogu, který jsem psal z Pohořelic, je z Vídně, a to taky není zrovna úplně super 🙂

Rozhodl jsem se tedy, že budu psát víc sem na www.pichler.cz a na TravelPod.com se budu snažit dávat vždycky jenom první a krátký příspěvek z každého místa, kam se přesuneme, aby mi hezky zapisoval polohu kde zrovna jsme a byla postupně vidět mapa, kde se různě pohybujeme atd. Pokud to tedy vůbec bude technicky možné, bude na to čas atd. Ale doufám že ano a že to bude tak, jak říkám.

Každopádně na těchto stránkách je úplně nahoře nad článkama automatická RSS čtečka, která bude automaticky vždy zobrazovat posledních 5 příspěvků právě z toho blogu TravelPod.com, takže si s tím není třeba moc dělat hlavu a všechno to bude hezky pohromadě tady.

Howgh

Opravdový cestovatelský blog

Přibližně před 2 týdny se mi podařilo dostat k tomu, abych se KONEČNĚ zaregistroval na serveru www.travelpod.com, který už roky obdivuju a čtu na něm různé cestopisy ale pořád jen jako čtenář a nikoliv jako uživatel… Mezi šílenstvím s migrací na nový server, instalací nového Domino serveru po nocích z domu a spoustou dalších jiných šíleností postupně konečně našel trošku času, abych blog na TravelPodu zřídil a začal na něm plánovat postupně trasu a doplňovat jej.

Cestovní blog s plánem trasy, který je prozatím ale ve fázi příprav a pořád jej postupně doplňuju, najdete na této adrese :

http://travelpod.com/members/kejml

Pokusím se to nějak provázat i s tímhle webem ale na to je ještě dost času .. Každopádně tahle doména a tento blog platí a platit bude. Maximálně to nějak poladím na DNS tak, aby to bylo směrované na TravelPod a nebo tady někde dám odkaz …

Update: Úplně nahoru na stránku tohoto blogu jsem přidal RSS čtečku, která bude obsah blogu na TravelPod načítat.

Spuštění blogu

Je tomu už dávno, co jsem naposled spustil nějaký typický blog. Řešil jsem to spíš tak, že jsem raději zprovoznil celý svůj server a tam rozběhal nějaký redakční systém díky kterému jsem pak mohl publikovat různé články, převážně technického charakteru.

Jenže blog pro mě znamená něco úplně jinýho. Bloguju je pro mě synonymem slova cestuju.
A to že jsem si zřídil po 5ti letech znova blog už je pro mě začátek něčeho nového, na co se už teď těším. Musel jsem to sem napsat.

V roce 2004 jsem spustil blog, kde jsme společně s Radovanem informovali o našich cestách a zážitcích na Novém Zélandu. Bohužel jsem pak na něj trošku pozapomněl a tak kejml.bloguje.cz zmizel navždy ze světa. Ikdyž bych ještě našel prapůvodní wordovský dokument, kam jsem to zezačátku psal a odtud kopíroval do blogu, už by to nebylo ono a hlavně by tam chybělo spousta příspěvků z cest, které jsme psali online z cest. Škoda … už jsem kvůli tomu několikrát zamáčknul slzu v oku, ale tak už to holt na tom světě chodí …

Udělám si jiný blog a bude !

Vznik tohoto blogu není tak úplně náhodný a každý kdo mě zná to už určitě tuší.

ANO.

Rozhodl jsem se, že se po dlooooooooooouhé době zase někam trošku podívám.

Tentokrát ale trošku s rozumem a při zachování veškerých hmotných statků, zde za těch 5 let v ČR těžce nabytých. To znamená, že letošní rok vypnu Vánoce a cca. v polovině prosince až do cca. poloviny ledna 2011 bych rád zmizel a vydal se po stopách Inků a podíval se do Peru a Chile.

Tentokrát jsem to pojal na mě jakožto berana, který jedná většinou bezrozmyslu, vskutku zodpovědně a vše začínám plánovat již teď v březnu, takže času je hromada a všechno se bude dát krásně naplánovat dopředu, promyslet trasy, termíny očkování atd.

Dokonce jsem si už dal i inzerát a hledám nějakého parťáka, který by se ke mě rád přidal. Jsem ale definitivně rozhodnutý, že pojedu i sám, protože nemá smysl se na někoho vázat. Člověk se pořád na někoho ohlíží doleva a nebo doprava, já docela často i za sebe a málokdy před sebe, a pak mu ten člověk vybouchne a nakonec to celé zkrachuje. Takže tentokrát jsem to pojal přesně jako cestu na Nový Zéland. Vše organizuju a se vším počítám tak, že pojedu sám. Když se někdo přidá, bude to fantastické a jedině výhodou. Když ne, ze světa nepůjdu … No nééééééééé ? 🙂

Tak a první příspěvek mám za sebou už v březnu, to je mi panečku machrovina 😀

Vítejte …

Na těchto stránkách se budu snažit v následujících měsících příblížit můj život na cestách …

Bude to zřejmě jedno z nejlepších řešení, jak dát svým přátelům, rodině a známým vědět, že žiju a jak se vše odvíjí … Současně zde bude možné publikovat taky pár nějakých fotek, které ulovím a zapsat nějakou tu chytrost ze světa, kterou postřehnu … :))