Archiv štítku: Abú Dhabí

Abú Dhabí – den 2. a 3. (celkově 6. a 7. v Emirátech)

Abu Dhabi – den 2.
Po vydařené párty v 8 clubu jsme si dali ještě nad ránem chvilku chillout na lehátkách u hotelového bazénu a šli spát až nějak za světla, díky čemuž jsme pochopitelně prošvihli snídani v gold member lounge v 7. patře hotelu, kam jsme měli přístup díky tomu, že je Viktor zaměstnanec řetězce Fairmont. Jestli někdo dává zaměstnancům nějaké benefity, tak jsou to rozhodně právě hotelové řetězce jako např. Fairmont a to musím teda uznat, že ve vší parádě a i to je velký důvod k zamyšlení, protože něco takového člověka asi v jiném oboru až tak hned nepotká.

Pokud chce být totiž gold member normální smrtelník, tedy někdo kdo zaměstnancem není, připlácel by si na jednu noc k ceně pokoje, která je už i tak mimochodem něco kolem 5000 Kč, dával by dalších 500 AED (2500 Kč) za noc navíc. Členstvím v gold klubu pak ale získává přístup právě do těchto prostor, kde je pro členy v té ceně snídaně, po celý den káva, čaje, voda ale večer i nějaký snack kde se dá v podstatě i bez sebemenšího problému skvěle navečeřet, pít jakékoliv alkoholické nápoje v neomezeném množství, ale jen v omezeném čase nějak tuším od 18 do 21 hodin, denní tisk, luxusní časopisy a další věci. Jinak co se týče čaje, kávy a vody, je k dispozici samozřejmě i na pokoji. Další super věc je, že zaměstnanec si s sebou může vzít až 3 další lidi, kteří získají stejnou slevu jako on -50% na ubytování a většinu věcí jako např. oběd nebo večeře v restauracích v hotelu.
3 dny a 2 noci v úžasném 5ti hvězdičkovém hotelu s jedním opravdu luxusním obědem a ještě luxusnější večeří nás nakonec teda dohromady díky tomu vyšel na 2175 AED, což je v přepočtu asi nějakých 11 000 Kč. Pro dvě osoby, ikdyž to vypadá na pohled hrozně, to není za celé 3 dny na takovém hotelu žádná tragédie. Viktor totiž dohodnul late checkout (pozdní odbavení) a tak jsme tam strávili i celý poslední den, jen bez přenocování ale s veškerým zázemím včetně snacku v gold member klubu, ale to už bych předbíhal.
Snídani jsme pochopitelně prospali a vzbudili se až někdy kolem oběda. Vyrazili jsme na chvilku na pláž, okoupali se a dali si relax a pak nás čekal tzv. brunch – specialita místních hotelů. Název vzniknul spojením dvou slov – breakfest a lunch, tedy snídaně a oběda dohromady. Za cenu 300 AED (1500 Kč) si může kdokoliv i mimo hostů na hotelu, zakoupit vstup a od 13. – 17:00 má možnost jíst a pít cokoliv, co hrdlo ráčí, včetně vína a piva. Podávají se opravdu neuvěřitelné dobroty a místy až neskutečné věci. Tak jsem měl možnost aspoň konečně vyzkoušet a ochutnat spoustu věcí, které bych si u nás nemohl dát vůbec a někde po světě jsem měl občas strach jestli budou čerstvé a taky se mi nechtělo za něco dát třeba 1500 Kč jen proto, abych to ochutnal a zjistil, že mi to třeba nechutná…Tohle je přesně ideální příležitost zjistit a ochutnat věci, ke kterým se člověk jen tak běžně nedostane. A tak jsem jedl a poprvé v životě ochutnal např. ústřice, humra, čerstvé kalamáry nebo sushi z kraba, dal si skvělé krevety tak jak mají být a né nějaké zamražené z Makra apod. K obědu jsem měl jako starter mé oblíbené ale hlavně fantastické sushi s lososem, tuňákem a nějakou místní rybou a zkusil i to s krabem, ve kterém bylo celé klepítko ale to na mě bylo už moc ostré, protože bylo vyválené v nějaké šílené paprice – tipoval bych mě dnes už dobře známou habanero. 😀 Jako hlavní chod vynikající steaky z lososa s pečeným bramborem na grilu. Průběžně byl čas i lehce popíjet a tak jsem měl asi 12 piv Foster’s a nějaké Thajské Chang – výborné pivko btw. a Viktor si dal asi tak lahev a půl nějakého dobré Sauvignonu, takže skutečně vcelku príma odpoledne 🙂
Zbytek dne jsme pak strávili koupáním na pláži, takže konečně taky trošku relax.
Jenom mě štve, že mi tady zase nefungují data na roamingu a nechápu proč ale nemám chuť to řešit a tak nebyl čas hodit sem průběžně nějaké fotky nebo napsat nějaký krátký článek apod. a tak to pak dopisuju zpětně.
Navečer jsme si zapůjčili parádní kola Mercedes-Benz. Na 2 hodiny je hotel hostům nabízí k zapůjčení zdarma a pokud je to přes 2 hod. je tam pak nějaký poplatek a tak jsme vyrazili s tím, že když už si prodloužíme pobyt, tak aby jsme taky i trošku vypnuli. Cestou jsme měli v plánu někde něco nakoupit na pokoj k jídlu ale nenarazili nikde na nějaký obchod. Zajímavostí je, že v Dubaji ani Abu Dhabi, takže možná v celých Emirátech, se nehraje vůbec na nějaké názvy ulic apod. a tak např. oficiální adresa hotelu je : Fairmont Bab Al Bahr, Between The Bridges (mezi mosty), což skutečně je a z každé strany je jeden most. Tak jsme si je vyjeli obhlídnout na těch kolech…Jenže tady na kola moc nejsou kvůli místním teplotám zařízení a tak nějakou stezku nebo vhodnou cestu pro kolo, by člověk hledal asi úplně zbytečně. Dopadlo to tak, že jsme přijeli k prvnímu mostu, na kterém vede dálnice o 6 pruzích tam a 6 zpátky…nakonec jsme se teda museli vyškrábat po náspu zpevněném kameny i s kolama nahoru na tu dálnici, přenést kola přes betonové retardéry a vjet na most, kde bylo něco, jako chodník pro pěší, v případě poruchy auta atd. aby mohl odtud člověk nějak odejít. Ten jsme přejeli ale pak jsme asi tak 1,5 km museli přejet na kolech v protisměru šestiproudé dálnice v odstavném pruhu a to už teda nebyl zase až tak super zážitek a běhal mi z toho mráz po zádech…dojeli jsme k nějakému parku kde to opravdu žilo, protože je tady teď 4 dny nějaký státní svátek a tak lidi vyrazili do ulic na pikniky a za sportem. Hrál se tam na několika hřištích basket, volejbal ale taky fotbálek a spoustu dalších sportů. Park jsme po dálničním přivaděči objeli a skončili opět na dálnici – nebyla žádná jiná možná cesta a tak jsme museli dobrých tak 5 km jet zase po dálnici, tentokrát v odstavném pruhu ale ve směru jízdy…Nakonec jsme skončili v jakési oáze plné stromů ale pořád vedle té dálnice a po chvilce zkoumání se dostali na nějakých chodník, který nás zavedl až na ten druhý most, který už měl oddělený chodník pro pěší a tak jsme sjeli až do čtvrti, kde už jsme se konečně dostali mimo dálnici…Úplně čistě náhodou jsme projížděli čtvrtí, kde bylo pár autosalónů – BMW, Mini, Rolls Royce a na konci ulice stál…dům našich lások … a to doslova 🙂 Autobazar…no, autobazar…spíš showroom s ojetýma luxusníma autama, kde měli hned dva kousky Bugatti Veyron, Ferrari Enzo, dva kousky Mercedes McLaren, dva Rolls Royce, Porsche Pan Amera ale v nějaké brutální tuningové originální verzi, Lamborghini Diablo a pár dalších kousků, které člověk někde jen tak neuvidí. No prostě nádhera. Na hotelu jsme si pak v Chocolatte gallery objednali vynikající sandwiche a vzali si je na pokoj. Druhý den jsme dali snídani a pak vyrazili na prohlídku města.
Navštívili jsme neuvěřitelný Sheik Zayed Mosque, který je postavený z bílého mramoru a pyšní se jako všechno tady hned několika NEJ. Všude kolem se tiše pohybovali ninjové zahalení v černých hábitech jen s malým průzorem na oči :-)) Nafasovali jsme podobné príma slušivé místní oblečky ale teda bílé, protože jsme byli v kraťasech a předem si ověřili, jestli je to možné, aby jsme si to dali trošku stylově a pořádně si to užili 🙂 Vzali jsme si prohlídku s moc milou a příjemnou místní průvodkyní, která nám vysvětlila základy islámu a jak to vlastně všechno funguje. No, moc jim to nezávidím, abych řekl pravdu…vstávat každý den před 5. ráno, abych se pomodlil a pak ještě v průběhu dne 4x znovu, to bych zcela určitě nezvládl. Na zemi je položený největší a nejtěžší koberec ručně tkaný na světě, na stropech vysí lustry z křišťálu, které mají 9,5 tuny a podobné srandy. Vcelku mě pobavili velké LCD značky Panasonic, které tam moc teda nezapadají a navíc jsou použité jen pro přenos zvuku a obraz se v podstatě vůbec nepoužívá. Dobře je ale vyřešené a skvěle ukrytá klimatizace ve stylových sloupech, které si člověk normálně ani nevšimne.
Odtud jsme se vydali taxíkem na obhlídku obrosvkého obchodního centra s vysokou věží, ve které je kavárna s vyhlídkou na celé Abu Dhabi, kde jsme si dali kafe, vodu a Viktor nějaký mléčný šejk….a nebo že by spíš sheik ? 🙂 Pak jsme vyrazili k The Emirates Palace hotelu, což je zase pro změnu vůbec nejdražší stavba hotelu na světě, o které je dobře známé, že i kdyby funguval 300 let, v životě nikdy se ta investici nemůže vrátit. Tam už nás ale dovnitř bohužel v kraťasech nepustili a to jsme teda trošku prokaučovali, protože to jsme si předem nějak neuvědomili a tak jsme si to mohli prohlídnout jen zvenku. I tak je to ale neskutečná nádhera. Naproti se staví zase nějaký megaobrovský komplex 4 mrakodrapů, které už jsou od pohledu těsně před oficiálním otevřením, ale ještě byly pro veřejnost zavřené.
Po návratu na hotel jsme si vzali skříňku v místním fitness centu a zbytek dne strávili na pláži a večer se vydali na autobusové nádraží směr Dubai. Taxikář nás rovnou informoval, že díky tomu svátku je všude šílený blázinec a sehnat bus do Dubaje je takřka nepřekonatelný problém. Původně jsme ho podezřívali, že nás ukecává aby jsme jeli taxíkem do Dubaje jen proto, aby měl kšeft, ale fakt nekecal…Takový blázinec jsem ještě nikdy nezažil a asi ze 4 nebo 5 autobusů nás vykázali, že jsou plní a nemají místo. Všudepřítomní taxikáři nabízející sdílenou cestu malým autem do Dubaje za 50 AED byli místama už fakt nesnesitelní. Aby toho nebylo málo, chytla nás oba stejně potřeba skočit si na toaletu. Asi 50m fronta Indů na záchod mě kvalitně vyděsila…to jsem ale ještě netušil, co nás bude čekat uvnitř…Turecké záchody ve stavu, odkud by se člověk šel nejradši vykoupit v bazénu plném Sava, to byl vážně zážitek, ale tak přežili jsme to nakonec ve zdraví. Podařilo se nám dostat do nějakého normálního městského autobusu, který přijel jako posila spolu s dalšíma na cestě Abu Dhabi – Dubaj a tak nějak kolem 11. hodiny jsme nakonec po cca. 45 min. sezení v buse na nádraží přijeli do Dubaje. Dali jsme rychlosprchu a pár vodek s Red Bullem na nastartování a vyrazili do Dubai Marina do klubu, který je na 2 patra s obrovským bazénem a dole je stage na pláži. Tolik lidí pohromadě jsem snad v žádném klubu ještě nikdy neviděl a ikdyž jsem ještě nikdy nebyl v Coke Clubu v Siofóku, tak podle fotek můžu říct, že to je proti tomu jenom malá soukromá párty. Obrovské stavby mrakodrapů svítících všemi barvami ještě umocňovali několikrát celý zážitek z téhle neuvěřitelné párty. Co nám ale jako Evropanům asi nikdo nikdy nevysvětlí je, že ve 3 ráno prostě padla…stop, finito, šlus, the end, ende…Přijdou vyhazovači a řeknou “Přátelé, končíme, hezký večer” a hotovo…A můžete se stavět třeba na hlavu ale oni přesto vyženou 2500 rozjetých lidí ven na ulici a zavřou – to je prostě pravidlo a přes to tady nejede vlak ani neletí vrtulník, dokonce ani nejede Rolls Royce, Ferrari nebo Range Rover Sport..Nepochopitelné…Jinak co se týče party lifu, tak ten tady taky leze vcelku do peněz – jen tak orientačně – 2x Vodka + 1x Red Bull vyšla v 8 Clubu v Abu Dhabi na 115 AED – cca. 600 Kč a tady v tom klubu to stejné s jedním 0,33 pivkem na cca. 140 AED – cca. 700 Kč. Oproti tomu cigára vyjdou na cca. 30 Kč a taxík z Abu Dhabi do Dubaje – cca. 150 km na 1000 Kč. Tohle je prostě svět plný těch největších kontrastů, jaké si člověk dokáže vůbec představit.

Abú Dhabí – 5. den

Den pred odjezdem jsme sli opet spat cca ve dve rano. Tesne pred tim jsme se ale nakonec se rozhodli,ze by bylo dobre do Abu Dhabi vyrazit opravdu brzy, aby jsme vsechno v pohode stihali a tak jsme se dohodli,ze vstaneme v 6 rano aby jsme stihali bus v 7 rano a nekdy v pul 8.5 nebo v 8 vyrazili smer Abu Dhabi. Prekvapive se nam to ale i povedlo a vazne jsme ten bus v 7 i stihli. V hotelove pekarne jsme si na cestu koupili nejake mafiny na cestu, ze se najime az v autobuse. Chytli jsme taxika, nechali se zavezt na autobusak, koupili listky za 20 AED a usedli konecne vitezoslavne k tem mafinum… Sotva jsme zacali jist, pribehl nejaky bubak v bilem habitu a mooc skarede se na nas podival a zacal rozhazovat rukama a lamanou anglictinou nam vcelku nahlas rikal : [ Ic not alaud hir ! ] cimz nam chtel vysvetlit, ze v autobuseneni povoleno jist ale hlavne to, ze muzeme dostat vysoka pokuta za to ze my jist v autobus !!! A to jsme jeste schvalne jak pitomci jedli ty mafiny z tech papirovych sacku, aby nam nespadl ani jeden drobecek… Vskutku komicke na tom bylo, ze hned vedle nas pres ulicku sedela mistni zena v tradicnim oblecku a pojidala trosku jako zviratko nejakou home made bagetu ve stylu Big Mac a cumel na ni a ji nic nerekl…ale tady to tak je a zenske jsou nade vse – teda do te doby, nez ji uzenou a vezmou si ji… Na letisti fronta na skenovani ocni sitnice – jedna solo fronta “Ladies only”…dnes na autobusaku solo
okynko s prodejem listku – “Ladies only” a dokonce i napr.obrovske parkoviste “Ladies only”…nic ve zlem, no tak ale to bych jeste docela pochopil… 😀

Ale zpatky k veci : v Abu Dhabi jsme byli uz nekdy kolem 10.rano. Dojedli jsme na autobusaku ty muffiny co nam nebyly “alaud” a vyrazili si chytnout taxika, ktery nas vzal malou prodluzkou (diky spatnemu odboceni na kruhaci) na hotel…

Hotel Fairmont – Bab Al Bahr je nově postavený 5-ti hvězdičkový hotel, otevřený cca. před 2 lety. I když na některé může jeho architektura působit díky našemu totalitnímu režimu na první pohlde trošku komunisticky a třeba jako kulturák v Břeclavi, je opravdu úžasný a právě zrovna tímhle je právě tady úplně jedinečný. Když jsem ho viděl prvně na fotkách, měl jsem s tím taky lehce problém a nevěděl, co si o tom mám myslet a jestli se mi to vlastně líbí nebo nelíbí. Ono to ale totiž chce zažít jako jeden celek a se vším všudy co k tomu patří. Už jenom příjezd k hotelu po cestě vydlážděné mramorem a lemované krásnou zahradou a pohled na hotel samotný je opravdu radost. To, co ale čeká uvnitř je jedním slovem skvost a pastva pro oči, opravdu. Naprosto dokonale sladěný interiér se spoustou úžasných designových prvků všude kolem. Prvních několik hodin jsem jen stál a zíral a rozhlížel se všude kolem sebe. Je to opravdu neuvěřitelné nádhera jak tady do sebe všechno zapadá ať už stylem nebo designem. Já vím, takových hotelů je určitě spousty a taky jsem už jich pár viděl, i když nejsem vysloveně takový ten hotelový typ, čas od času se tomu nebráním, pokud to má být pohodová dovolená. Existuje jistě i spousta dražších hotelů jako např. Emirates Palace, ve kterém jsme se byli podívat včera, ale to už bych jednak předbíhal a druhak, i když je to nejdražší stavba hotelu na světě, ještě to neznamená, že je nejkrásnější, i když je jistě taky opravdu kouzelná a neuvěřitelná…to je ale zase něco úplně jiného a to mi nic moc neříká…


Fairmont Bab Al Bahr mě vážně dostal po všech stránkách. Je neskutečně nádherný a sladěný v moderním stylu. Návrháři, architekti a designéři se tady moc hezky vyřádili. 


I když je check-in až ve 3 hodiny, dostali jsme pokoj hned dopoledne a tak jsme si mohli skočit nahoru vybalit, dát chvilku relax, a před odjezdem do Ferrari World pořešit pár nějakých věcí. Stavili jsme se na oběd v hotelu v Italské restauraci Frankie’s Restaurant & Bar kde jsem si jako předkrm dal pár filetů uzeného lososa a nějakou místní rybu. Pak jsme vyrazili směr Ferrari World – hotel má svůj shuttle bus, který hosty vozí přímo do parku, tak jsme naskočili do busu s tím, že od toho parku skákneme na ty motokáry, na které jsem už měl vouchery koupené z ČR. Celé je to vlastně v areálu okruhu F1 ale jestli by se dalo dostat na okruh se nám nepodařilo zjistit. Každopádně už probíhají přípravy na formule, takže i kdyby to normálně šlo, teď si myslím že moc asi ne. Když jsme zjistili, že je to “jenom” obejít z půlky Ferrari World a “kousek” okruhu, začali jsme pátrat po taxíku – řidič si toho všiml a ptal se, kam chceme jet, když jsme ještě ani nebyli vevnitř a tak jsme mu to vysvětlili a on se nabídnul, že nás tam na otočku hodí tím autobusem a dovezl nás až na místo 🙂 Museli jsme se zaregistrovat na velké dotykové obrazovce kde jsme se mohli přihlásit přes FB nebo ručně bez FB…nepotřebuju aby mi chodilo dalších 8 000 pozvánek na různé akce denně, jako chodí už i teď… Nafotili jsme se na startovní listinu, proběhl bezpečnostní briefing před závodem v meeting room, pak jsme museli do changing room, kde jsme nafasovali príma kombinézu a vyrazili směrem k trati. Dostali jsme kuklu, panáček nám nahodil přilbu a hurá do strojů. No, moment, ještě rukavice – haloooo, haloooo, sir, could we have some gloves as well ? Tak, rukavice máme a hurá do boje ! Ač se to zdá neuvěřitelné, byl jsem na motokárách poprvé v životě – nějak jsem se s tím až do teď pořád míjel. No tak ale na téhle profi trati s 13ti koňovýma motokárama co jsou omezené na 70 km/h je to teda fakt jízda !!! Užíval jsem si to driftování úplně neuvěřitelně – mazec ! Splněno, další položka na seznamu se může odfajfkovat 🙂


Tak a hurá do Ferrari Worldu. Zase se nám podařilo chytnout shuttle bus, takže jsme nemuseli nikde nahánět taxika – super ! Vstup do parku pro dva za standartní vstupné je 450 AED + 25 AED za skříňku k úschově věcí, bez které by to sice šlo taky, protože před každou atrakcí jsou bedínky, kam si můžete odložit věci co máte u sebe, ale není to tam nijak chráněné a přece jenom jsem tam měl foťák a spoustu dalších jiných věcí. Naše první kroky vedly k Formula Rossa – nejrychlejší horské dráze světa, která zrychluje z 0 na 100 km/h za 1,9s a z 0 – 240 km/h za 4,9 s s přetížením až 4,8 G. Absolutně vůbec jsem si nedokázal představit, co mě vlastně čeká….a nedokázal, opravdu ne !!! 😀 Přišli jsme tam a tam byla fronta asi tak na 14 dní … pak nám borec řekl, že tohle je teda jenom tak na 2 hodiny … jak jenom na dvě hodiny ?! Ale naštěstí je to otevřené sice jen od 16 ale až do 22 hodin a ten hlídač nám poradil, ať jdeme v klidu poběhat zbytek a sem se vrátím až tak nějak kolem 8. hodiny, kdy už to bývá klidnější…A tak jsme vyrazili do světa Ferrari a dali si nějaké multimediální prezentace ve 3D a dokonce i ve 4D. U jedné jízdy jsme vylítli ze zatáčky rovnou do mlhy a dostali smyk a šli do hodin a ještě u toho i pěkně zmokli…jinde jsme zase ve 3D lítali horama po rozbitých cestách a prolítali pralesem atd…Nafotili jsme si pochopitelně i spoustu všude přítomných aut a formulí a po pár hodinách se konečně dostali do fronty na Formula Rossa…No budu upřímný – když jsem viděl vylítnout první formuli na tu dráhu a to zrychlení a jak přelítli ten kopec s tím přetížením, začal jsem mít vcelku zvláštní pocit a obavy a svůj oběd … 😀 Hecli jsme se ale a šli počkat do fronty, která už nebyla zdaleka taková jako před tím…No a když už jsme tam byli, zjistili jsme, že je tam ještě speciální fronta na ty první dvě sedačky, na které jsme se modlili aby nám to ve frontě vyšlo….a nebylo třeba, jen jsme přeběhli do dalšího pruhu, kde čekali jen 3 lidi – rodiče a nějaký prcek a měli jsme první dvě místa jasné a to se přece musí !! Když už tak už !!! Ehm, no … zažil jsem už fakt hodně věcí a silných motorek, šílených rozjezdů, sprintů a startů letadel…Tohle je ale teda kurva fix fakt jízda !!!! Omlouvám se za ten výraz, ale to se prostě nedá jinak říct, fakt že jo !!! A z těch prvních sedaček, když to máte všechno jako na dlani před sebou, tak to je mazec. Jestli budete někdy někdo mít možnost, určitě si to dejte hned z těch prvních sedaček, jako Alonso s Massou a já s Viktorem. :-))


Původně jsme měli rezervaci v hotelu ve steak housu na 8. hodinu, ale tu musel Viktor složitě přesunovat po dobu snad celého večera až to dopadlo tak, že jsme šli na večeři ve 22:55 – poslední objednávky prý oficiálně přijímají ve 23:00 ale nakonec to vypadalo že by nám vyšli vstříc i tak…Tak tenhle steakhouse – Marco Pierre Steakhouse & Grill, který má několik ocenění je dostal opravdu naprosto právem. Můžu s naprostou určitostí říct, že lepší steak jsem v životě nejedl a velmi pravděpodobně už asi ani nikdy jíst nebudu !!! Ale nikdy neříkej nikdy… 🙂 Dali jsme si k tomu doporučit víno a nakonec vybrali lahev vynikajícího červného a vyrazili trošku zapařit do nedalekého klubu Eight…


Sakra, od doby, co jsem sem přiletěl se nějak zastavil čas a nic nestíhám, tak sice píšu pár dnů zpětně, ale aspoň se to někam zase pohnulo… 🙂

Co všechno chci vidět a zažít v Dubaji…

Zatím jenom takový hrubý nástřel toho, co všechno bych rád viděl a zažil, a kam se s Viktorem musím určitě zajet podívat. Seznam budu postupně doplňovat, abych to měl hezky pohromadě na jednom místě a na něco pak třeba nezapomněl 🙂
DUBAJ 


1. Vyhlídkový let vrtulníkem nad Dubají To si myslím, že bude stát rozhodně za to…Viktor to teď navíc našel ve slevě na www.gonabit.com (něco jako u nás slevomat). Normálně stojí 20ti minutový let AED 880 za osobu … Já koupil za stejnou cenu let pro dva, protože to tam bylo s 50% slevou… Takže to na osobu nakonec vyjde na nějakých 2200 Kč a to si myslím, že je fakt hodně solidní cena…


2. Burj Khalifa and Fountains Show at Burj Khalifa
Nejvyšší budova světa Burj Khalifa a vyhlídka z ní, to by si člověk určitě neměl nechat ujít, to je jasná věc….Venku je před touto budovou de-facto kopie fontánové show, jaká je k vidění v Las Vegas.3. Mall of the Emirates

Obchodní centrum s 520 obchody, 2 hotely s 900 pokoji, přes 80 kaváren a restaurací, 60 luxusních originálních obchodů módních návrhářů, zasněžená lyžařská sjezdovka a další srandy…no tak to se musí taky vidět…

http://www.malloftheemirates.com/moe/Default.aspx


4. Dubai mall


5. Hotel Burj al arab asi není potřeba nějak dlouze představovat 


http://www.jumeirah.com/hotels-and-resorts/destinations/dubai/burj-al-arab/


Hned vedle hotelu je pláž, kde se dá koupat, tak si tady dám určitě nějakou tu válečku a koupání…


6. Cavalli Club 
Nejluxusnější a nejnavštěvovanější klub v Dubaji vlastní pan Roberto Cavalli : 

 
7. Arabský trh Karama 
 
8. Palmový ostrov
 
9. Dubai Marina / JBR
10. Jumeirah beach park
11. Rozhodně si zařádím na vodním skútru
 
ABU DHABI
1. Ferrari World Park
Nejrychlejší horská dráha světa se zrychlení z 0 na 100 km/h za 2s a z 0 na 240 km/h za 4,9s ?! No tak to by si asi nenechal ujít nikdo, ať to stojí, co to stojí … Na dráze dlouhé 2,1 km to při této rychlosti dosahuje přetížení až 1,7 G a to už bude asi solidní šrumec…


Video :

2. Motokáry na okruhu F1


Motokáry, které jezdí rychlostí 70km/h už můžou být na okruhu, kde se jezdí Formule 1, taky zábavou…
Nepředpokládám teda, že by se jezdilo přímo po tom okruhu ale spíš asi někde v tom areálu…No, necháme se překvapit…Lístky stály na nějakém slevovém serveru 55 AED za osobu místo 110 AED, což vychází na nějakých 275 Kč, tak to je taky v pohodě…


3. Emirates Palace Hotel Abu Dhabi : 
http://thebesttraveldestinations.com/emirates-palace-hotel-abu-dhabi/