Archiv rubriky: Zajímavosti

Ještě pořád věříte oficiálním verzím o událostech z 11. září ?

     Před nějakým časem jsem narazil na hodně zajímavý web, který se dopodrobna zabývá právě rozborem událostí z 11. září. Je tam opravdu spousta užitečných informací, které jsou hlavně (na rozdíl od oficiálních zdrojů) založené pouze na faktech, fotkách, videích apod.

      Určitě stojí za to si tento web podrobněji přečíst, aby člověk trošku víc otevřel oči a nenechal se jen tupě ovlivňovat médii. Názor typu : “Jasně že je to pravda, když to bylo v televizi a dokonce i v novinách ! ” mě v podstatě odjakživa přivádí k šílenství. Chápu, že se nechce věřit tomu, že by Blesk (nebo třeba Hrom), ale i ostatní média, mohly otisknout nějakou nepravdivou informaci. Na druhou stranu už ani oni se zcela určitě nemuseli dostat ke skutečné pravdě a byli odkázaní jen na oficiální informace, které dostali od tiskových mluvčích ze států, kteří měli přesné instrukce, jak takové neštěstí a útok na jejich svobodu, prezentovat na veřejnosti …

 

Opravdu vám to doporučuju přečíst a udělat si vlastní názor …

Tady je slíbený odkaz :  http://911.yweb.sk/ 

Jak nejlépe investovat ve třetím tisíciletí

3. Ještě než zkusíte štěstí na poli úrokových měr, zvažte, zda není lepší utrácet. Užijete si, pomějete se, a i když už vám peníze nezbudou, pokud vás bude víc, zvedne vaše spotřeba HDP a hned budete mít dobrý pocit, že to s vámi nemůže být tak špatné a že zase bude líp. A navíc i na dluh se dá pohodlně žít. V celém západním světě je to velká móda už od války a jak jim to tam šlape.

4. Vzhledem k nízkým úrokům se tak nejlepší investicí vlastně stává půjčka (Věřte, že úroky už nikdy nebudou nižší, i když by si to ti nahoře moc a moc přáli. Ti dole ostatně také.) Je jasné, že nějakého toho Palackého či aspoň Němcovou na splácení seženete, a když ne, můžete si být jistí, že si na vás nic nevezmou. Stačí převést jmění na manželku. A pokud žádnou nemáte, nanejvýš se o vás postarají v nějaké káznici, což v porovnání s důchodem a domovem důchodců vlastně není zas tak špatný způsob dožití.

5. Když už se ale přece jen chcete pojistit proti případnému tlaku bank na vaši osobu při vymáhání pohledávek, půjčujte si ve velkém. Existuje zvláštní pravidlo nepřímé úměry mezi postižitelností dlužníka a výškou jeho dluhu.

6. Hlavně se příliš nestarejte o budoucnost. Politici se o tu vaši také nestarají a to to mají v popisu práce. Naše doba žije přítomností. Kdo ví, co bude za pár let? Díky skleníkovému efektu nám může být všem pořádně horko, a banky se pak určitě nebudou potit zrovna nad vašimi dluhy.

7. Kdyby vás však přepadla melancholie nad zlořády a nespravedlností světa, neklňte nadarmo. Vězte, že průměrný Mosambičan dostane při dobré vůli 3600 Kč za rok a že ve Sierře Leone jsou rádi, když se dožijí čtyřicítky. I když ani tehdy asi nevýskají nadšením.

8. Často si říkejte: bude hůř. Ujistíte se tak, že teď ještě úplně špatně není. A buďte rádi, že máte to druhé tisíciletí úspěšně za sebou.

9. Občas si zanadávejte, uleví se vám. A nic neberte tak vážně, jak to vypadá.

10. Čtěte Měšec, pomůže vám z nejhoršího.

A že tento článek vlastně není o investování? Vidíte všechno je jinak!

Miluju Zuzanu !

Teda – aspoň jedna přesná informace – krabička je PDA Mio550 a Zuzana je hlas z iGo navigačního programu. Nějakou dobu sem používal českej soft Pocket Kim, ale ten fakti nebrat. Softvér je to konečně takovej, jak si představuju. Zuzana hlásí dopřadu fšechno co máte udělat, hlásí to několikrát a dost přesně, tagže třeba na kruháču víte kudy ven. (Von teda Radek náčelnik minulou sobotu trávil votpoledne tim, že rotoval novym Pajerem po kruháču fTřebíču, ale to bylo schválně, von žádnou Zuzanu nevozí). Jináč nastavení a používání je opravdu intuitivní. Pokud nepotřebujete nějaký fakt extra nastavení, tak fšecno najdete hnet. Ješi bych něco mělnil, tak určitě bych přidal způsob, jak najít a použít město při zadání adresy. Jinak nic. Večer dokonce displej sám změní obrázek na noční zobrazení. Lidi co mají TomTom, řikaj že je dost podobnej, nemůžu vyvrátit. Ale jako – von iGo je asi tak 2× drašššší neš PocketKim. Je to poznat.

Autor : Krtek-Hroch