Archiv rubriky: Zkušenosti z cest

Rakouské Alpy – Großglockner – plán trasy

Zdravím všechny nadšence jedné stopy ! Rád bych v tomto termínu vyrazil mrknout na Grossglockner – Hochalpenstrasse a užil si pohodovou projížďku Alpama. Důležitá je dobrá nálada, relax a trošku vypadnout ze šedi všedních dní. Pokud by někdo v tom termínu měl podobný plán, tak se ozvěte, budu jedině rád. Měl jsem jet původně s kámošem, ale tomu to nějak padlo, takže pojedu asi sám na VFR 800 a když to klapne, tak by se možná přidal ještě kámoš na HD Sportster Iron 883, jestli se mu ji podaří koupit a přivézt z UK.

Spaní bych viděl v pohodě na penzionech a na místě najít nějaký penzion, kde bysme měli základnu a mohli odtud jezdit různě po okolí. Cestu bych dal rád úplně mimo dálnice, abysme taky něco viděli a rozumně se projeli.

Sraz bude v Břeclavi na benzince AGIP od které je to jen kousek k Rakouským hranicím.

Protože  se mi na motorkari.cz nepodařilo vložit odkaz na plán trasy, dávám ten článek teda ještě sem a vkládám odkaz na tu trasu, tak snad to tady bude fungovat jak má …

Po kliknutí na tento odkaz se vám zobrazí celý plán trasy : Zvětšit mapu

Central Europe Rally aneb Paříž – Dakar za humny

Nedávno se naskytla skvělá příležitost, podívat se osobně na jeden ze závodů série Paříž – Dakar. Kvůli hrozbě teroristických útoků byl tento závod nakonec přesunutý do Evropy.

Vyjíždělo se z Budapešti a další trasa vedle až do Rumunska, kudy vedl okruh zase zpět do Maďarska. Závod končil u Balatonu a tak se naskytla úžasná příležitost vidět dakarské speciály v akci naživo.

 

Více informací zde :  POPIS CESTY A FOTOGALERIE

Pár cenových srovnání z Edinburghu

Cena letenky je nízká, pokud ji koupíš aspoň 3 měsíce předem od Ryanair nebo Easyjet.

Cena ubytování v soukromí v centru – jedna prostorná místnost, 2 postele, společná kuchyň, koupelna a záchod, a potraviny zdarma (to by vyžadovalo delší vysvětlení proč byly zmrazené potraviny zdarma) byla 310 liber za měsíc = asi 13000 Kč za měsíc, včetně rychlého internetu. Za 14 dní ubytování jsem tedy zaplatil 6500 Kč. Srovnej s cenami penziónů u nás.

Vstupenky na některá místa jsou drahé – např. Zoo pro dospělého a dítě celkem 756 Kč, muzea jsou zcela zdarma a mají mnoho interaktivních zábavných hraček pro děti.

Paušální poplatek za autobus na 14 dní (neomezené cestování po Edinburghu) byl 1100 Kč. Děti do 6 let cestují zdarma. No já jsem si místo toho půjčil kolo za 4620 Kč, ale to bylo moje rozhodnutí.

Jízdenka na cestování vlakem v okruhu 50 km od Edinburghu stála 1260 Kč, platila pro 3 dny neomezeného cestování, které jsme mohli rozložit na 7 dnů. Děti do 6 let cestují zdarma. Kolo cestuje zdarma.

 

Poslal Miloš