Archiv rubriky: Thajsko

Thajsko 2013 – Nákup prvního vybavení – průvodce, prodloužení očkování, sandály a repelenty

Tak jsem začal řešit a nakupovat pomalu už i nějaké vybavení.:

  • Průvodce Rough Guide – Thajsko: 800 Kč.
  • Sandály ve Sportisimu od Salomononu: 1 200 Kč

Nechal jsem si prodloužit i nějaké právě končící očkování:

  • Prodloužení očkování proti břišnímu tyfu (Typhim VI), platné do 07/2015: 600 kč
  • Prodloužení očkování proti vzteklině (Verorab): 430 Kč

Repelenty

V Očkovacím centru jsem koupil rovnou i speciální repelenty do tropických oblastí – voděodolný gel na obličej, krk a ruce, který vydrží až 12 hodin, sprej na zbytek těla a speciální tyčinku s hojivým a desinfekčním účinkem po bodnutí různým hmyzem od komárů přes vosy a včely až po medúzu. Všechno je to použitelné i tady, tak se to neztratí. Letos je tady konec konců situace s komáry naprosto neúnosná.

  • 3M Ultrathon repelent – sprej 125 ml: 180 Kč
  • 3M Ultrathon repelent – gel: 160 Kč
  • After bite 14 ml: 115 Kč
3M ULTRATHON repelenty a tyčinka After Bite
3M ULTRATHON repelenty a tyčinka After Bite

Ještě mě čeká očkování proti meningokokovi (cca. 1 600 Kč) a mám v podstatě hotovo.

Thajsko 2013, nákup letenky

Tak, a je to tady. Dlouho nechtěně odkládané a mnou opomíjené Thajsko je tady. Teda tady ani tak ne, je pořád tam, nebojte, ale já, přes to, že jsem ještě pořád tady, tam už konečně snad taky chvilku budu.

Tak konečně přišlo na řadu i to Thajsko!

Už léta jsem se chtěl do Thajska podívat, ale vždycky to nakonec trumfnul nějaký lepší a zajímavější plán a tak na něj nakonec nepřišlo. Teď se ale díky souhře náhod a pod tíhou okolností, pracovních povinností, i momentálních soukromých starostí stalo to, že jsem od začátku roku neměl žádnou dovolenou, a co hůř, hned ani tak mít nebudu.

A proto, že jsem už delší dobu přemýšlel nad Thajskem, a obecně celou Asií, kam už bylo taky konečně na čase vyrazit, tak jsem se rozhodl, že to ani nijak hrotit nebudu a dovolenou si vezmu až na podzim a vyrazím konečně do Thajska. Z Ásie jsem konec konců viděl stejně jenom Hong Kong, ale i když je provoněný Asií ze všech stran, pořád je to ještě krapet jiný svět a ztřeštěné velkoměsto. Naopak parádní thajská masáž dokáže v tomto chladném počasí potěšit už tady u nás, natož tak někde v teple na pláži!

Jak se to celé semlelo

Jenom jsem netušil, že se to všechno semele (opět) takhle hrozně narychlo, i když jsem s tím tak trošku počítal. Tohle byl ale ještě mnohem větší šrumec, než jsem si původně myslel. V neděli v půl 8. večer jsem měl telefonát od Lenky, že jsou skvělé ceny letenek do Thajska. A jelikož jsme se už nějakou dobu bavili o tom, že se tam chystá vyrazit s partou kámošů a kámošek, tak jsem jí prosil, ať mi dá vědět, až budou kupovat letenky, že to letos moc nestíhám řešit a nevím ani jak na tom budu s dovolenou atd. a tak že buď se případně přidám a nebo ne.

Lenka volala, jak slíbila. Akorát teda s prstem na spoušti, respektive na tlačítku “Rezervovat letenky teď”, protože narazila na letenky za 14 200 Kč a je pravda, že za takovou cenu se jich většinou moc neobjevuje. Bohužel jsem to zrovna moc řešit nemohl a tak jsme se dohodli, že si zavoláme až později večer, až budu doma.

Rezervace a nákup letenek do Thajska

Na druhý den, v pondělí (15.7.2013) dopoledne, jsme doladili pár nějakých detailů a v cca. 14:05 už jsem měl (jak už to tak chodí, po pár komplikacích s rezervací) zabookovanou a zakoupenou letenku. Jen tak pro zajímavost: letenky jsme našli přes systém Skyscanner.cz, který nabízel možnost zabookovaní buď přes eBookers.com nebo Pelikán.cz.

Zvolil jsem Pelikán.cz s myšlenkou, že se s němi bude líp komunikovat, v případě potřeby. Pak si ale Lenka naštěstí všimnula, že mi potvrdili tu rezervaci tak, že odlet jsem měl o den dříve, přes to, že na Skyscanneru jsem měl zadané správné datum. To už ale byla letenka objednaná a tak jsem si řekl, že jim tam zavolám a nechám jen opravit datum zpátečního letu ještě dřív, než letenku zaplatím, protože rezervace byla platná jen do 21. hodiny tentýž den.

Bohužel, i přes všechny mé pokusy, se mi do společnosti Pelikán.cz, nepodařilo na jejich zákaznickou linku dovolat (a hrála jim tam tak dementní a depresivní čekací muzika, že už mě začínalo pozvolna popadat šílenství…), a tak jsem ze slušnosti, a ve snaze jim dát vědět, jen napsal e-mail, abych jim sdělil, že jejich systém udělal v rezervaci chybu a že jsem jim volal, ale marně, a tak že tu rezervaci můžou zrušit i dříve. Nikdo se ani neobtěžoval se jakkoliv ozvat, natož tak poděkovat. Ale dobrá, je sezóna a určitě neví, kam dřív skočit. Škoda, měl jsem o nich podstatně lepší mínění, abych řekl pravdu.

Nakonec jsem tedy využil služeb Anglické společnosti eBookers, kde vše klaplo hned napoprvé tak, jak mělo. Teda kromě platby. 🙂 Ovšem to už zase pro změnu byla má chyba – při telefonování a psaní čísla kreditní karty, jsem se upsal v jejím čísle a nevšimnul si toho. Bohužel zde ale pro “neanglické” cestovatele byl poplatek za storno letenky cca. 1400 Kč, a tak jsem to musel risknout a letenku proti stornu nepojistil. Snad všechno klapne jak má a nic se nepodělá.

Ve 14:44 mi přišlo potvrzení rezervace, takže teď už nic nebrání plánování tras, přepravy a hlavně všech těch krásných míst, kde se chceme zastavit, podívat, a já taky hlavně nafotit pro web ŽivotNaCestách.cz!

Kde se budou objevovat informace a fotky z cesty po Thajsku?

Je to jednoduché:

A) Podrobnější informace z cest a “osobnější” články spojené s cestou po Thajsku, pokud čas a prostor dovolí, budu psát i nadále tady na blogu Kejml (nejen) na cestách, jako doposud.

B) Tipy na konkrétní krásná a zajímavá místa, která budou stát za návštěvu, vyfocení apod. se budou objevovat průběžně (snad) i na webu ŽivotNaCestách.cz, pokud bych nestíhal, tak se aspoň budete mít na co těšit po příjezdu a bude co číst a prohlížet o zimních dlouhých večerech.

Jen tak pro informaci: na titulní fotce u článku, je filmová pláž, ze stejnojmenného filmu s Leonardem Di Caprio – Pláž (The Beach). Kdyby ji náhodou třeba někdo nepoznal… 🙂

Zdroj fotky: http://besttropicalbeachvacations.com/phi-phi-island-the-superstar-of-thailand/