Archiv rubriky: Aktuální zprávy

Výbuch “plynu” v bytě Na Valtické

 

Vlezu do okna, abych se podíval kdo co vyvádí a že na něj vyletím ven a v tom vidím, jak se z protějšího domu sype sklo a řinčí a tšíští se všude po zaparkovaných autech a celém parkovišti.

Najednou si všimnu, že z protějšího domu z okna vlaje záclona a celé rámy oken vyletěli ven a jen poslední kousky tam drží a trčí ven z okna – ostatní kusy jsou pod domem po parkovišti. K našemu domu je to tak 15, maximálně 20 metrů a sklo máme až pod oknama. Okamžitě se seběhlo spousta lidí kolem, tak jsem se snažil zjistit, co se vlastně stalo.

Křičel jsem naproti, ať se někdo pokusí zjistit, jestli v tom bytě jsou nějací lidi. To sklo je mohlo šlušne pořezat a ten výbuch i zabít. Volám tam, ať se někdo ozve, jestli je v tom bytě a jestli mám volat záchranku. Po chvilce na mě někdo volal zpátky, že žijou a jsou v pořádku ale že jim tam buchnul plyn. Obratem jsem volal hasiče, protože tam někdo mohl ten plyn ucházet a mohlo to buchnout ještě jednou.

Položili mi sice asi miliardu otázek, ale to chápu, že ze mě musí vytáhnout co nejvíce informací, to je jasné. Chvilku na to přijela policejní hlídka, kterou už asi někdo volal. A opravdu neskutečně chvilku po nich hasiči, které jsem volal já – klobouk dolů, pánové !!

Volala mi kamarádka, co v tom domě naproti bydlí, aby zjistila, co se stalo. Když jsem jí popsal o který jde byt, tak mi hned řekla, že si to myslela, že prý ten byt je už dost dlouho známý tím,že se v něm vaří…

Teď máme kolem domu natahané všude takové ty Policejní pásky s nápisem NEVSTUPOVAT a stovky lidí všude kolem. Je tady taky poměrně dost hasičů, policajtů a dokonce přijeli i kriminalističtí technici.

Pokud je to pravda a skutečně tam někdo vařil nějaké svinstvo, tak doufám, že na ně aspoň konečně dojde a přivolali na sebe tímhle dostatečnou pozornost. Přístě by taky mohli vyhodit do vzduchu celý barák a zabít nějaké nevinné lidi, případně ten dům celý podpálit.

Uff, to byla ale šlupka, panečku !!!! Ještě teď jsem z toho krapet mimo…

Protože tady bylo spousta lidí, hasičů, policajtů atd., tak mi bylo dost blbé fotit s bleskem a zbytečně na sebe upozorňovat, tak jsem fotil na tajňačku, tak prosím omluvte zhoršenou kvalitu fotek…jako ilustrační foto to snad ale poslouží, ne ? V dnešní době, kdy má Nova každý den v hlavním zpravodajství nějaké nesledovatelné videa natočená mobilem se mi to snad odpustit dá, ne ? 🙂

FOTKY NAJDETE V GALERII

EDIT : Takže po bližším ohledání místa výbuchu bylo prý údajně zjištěno, že k tomu zřejmě došlo díky způsobu skladování pervitinu v benzínu, který se pak musí nějak zahřívat, aby z něj bylo možné dostat čistou drogu. Nojo, tak je pravda, že výbuch plynu v obývacím pokoji zní při nejmenším opravdu velice divně…