Archiv rubriky: Ze života

Výbuch Alfy Romeo, řítící se v levém pruhu dálnice – živě!

Když jsme se vzájemně (přes svodidla) přiblížili tak na 150 metrů, tak se stala neuvěřitelná věc, jakou jsem ještě nikdy neviděl a dost možná už ani neuvidím.

Ohromný výbuch někde zespodu od podvozku vyšlehnul plameny na všechny strany auta. Úplně oranžový oheň na všechny strany a za autem šlehaly plameny tak 3 – 4 metry daleko. Oheň vyletěl i z blatníků kolem kol a prostě všude. Nikde žádný velký kouř nebo nějaké doutnání. Prostě to během tisíciny vteřiny celé bouchlo a začalo hořet, jako když to člověk celé poleje benzínem a škrtne hořící sirkou a hodí to pod auto.

V první okamžik jsme se tak lekli, že Michal okamžitě šel po brzdách a naprosto intuitivně začal brzdit, protože to vypadalo, že nás to snad smete z dálnice taky ! Ten řidič jel dobrých 200 metrů, než si toho všimnul. Řidič Felicie, kterého předjížděl to málem strhnul do pole, jak se lekl, když kolem něj proletěl po dálnici hořící meteorit.

Těžko říct, co se mohlo přihodit, ale shodli jsme se na tom, že mu vybuchla nádrž.

Když jsem to volal Zbyňovi, tak mi říkal, že před chvilkou hlásili v rádiu, že Slovnaft nějakým omylem natankoval do některých nádrží nějakou silně výbušnou látku a že můžou všichni řidiči děkovat bohu, že tam v té době zrovna nenatankovali, páč by jim vybouchlo auto.

Tak že by se nakonec přece jen našel jeden “šťastlivec”, který se trefil do této speciální nabídky paliva pro raketový pohon za cenu benzinu, kterou připravila společnost Slovnaft speciálním zájemcům o kosmonautiku ?

Docela by mě zajímalo, jestli se to objeví ve večerních zprávách nebo někde na netu…A ještě víc by mě zajímalo, jestli to ten chudák za tím volantem přežil. Už za jízdy, a to jel určitě tak 140, ty plameny šlehaly kolem celého auta. Jestli se mu podařilo zastavit, tak to muselo šlehat tak do výšky 3 metrů.

Hmmm, italské auto jsou skvělé a kvalitní. Stačí se jen zbavit předsudků. Dnes už je to úplně jinak a lidi jsou úplně blbí … No nevím … Tyhle názory zní možná hezky, ale po tom, co jsem dneska viděl, mě to jen utvrdilo v tom, že rozhodně nehodlám změnit názor.

Vidět tohle Cobra 11, tak zaplačou a celé jejich natáčení zabalí, protože takového efektu nedocílí ani kdyby se rozkrájeli ! Hnus, humus, ale fakt nářezový záběr pár metrů od nás…

ZBAVTE SE PŘEDSUDKŮ …

Citroen C5

 

Vevnitřku to vypadá jak f autě vo15let starším. Káře byly asi 4, ale ten pocit, že sedíte foutabazaru oprostřet tisckrát vopršnený a zaprášený káry s propocenejma křeslama, s tapecíruňkem co je u loktů vodřenej a na zrcátku je takovej ten vybledlej gdysi kokosovje vonící stromeček.

Dobře, zas taková hrůza to néni, gdyš se budete dívat ven – tak jak podle vyhlášky máte – budete si užívat volného plutí. Co maj mezi sebou kola a silnice – se vás netýka. Do auta se tyhle informace dostávají jaksi z druhé ruky.
Fšchno se děje daleko venku, vy povzneseně plujete. Tak to zas reklama a periodika nekecaj.
Novej Citrus 5 bych si pro porovnání taky rád zkusil. Jízda určitě stejně, pocit z auta bude asi výraznější a – určitě to bude auto na dlouhý cestování.

Citroen Vás potřebuje jen aby věděl kam má jet. Jen aby ste se neunavili! Jede rychle a za pár korun, jenže!
Depak JÁ a cestovatel, já su chasnik co má radost z dopřednýho pohybu. Mě nějaká spoluúčast na procesu cestování nevadí.
Proti nudě má Citrus dobře hrající rádyjo.

 

Krtek-Hroch

PEUGEOT scooter SPEEDFIGHT 100 RV 2T

 

 

Velká plastová vjec se menuje Pežot skůtr. Taková ta červenostříbrná variace na téma WRC šampión. Já sem spiritista motorkář (jakože jezdím na motocyklu jen “vduchu”) a ze fšeho se mi nejvíc líbí čopry, ale toto je cosi – co musí nadchout i skalního volantistu. SpýtFajt je prostě malá zběsilost. Zuřivec co se votočením plynu rozeřve a zrychluje dokud se nevznesete a nekroužíte nad lukama a polama jako takovej ten ušatej igelitovej pytlik zrohliků. Úúplně lechce a elegantně. Zrychlení je vomračující. Byl sem hodnej kluk a nedával sem motoru žádnou sodu – págo je úúplně nový… Nejezdil sem víc než 6o a povim Vám, že dybych měl vo 1oo kilo míň a dyby ta věc už byla zajetá – asi by dala i 12o. Na rovné cestě a na půl plynu sem si připadal jako na Jawa Pijanier. Jenže ta nezrychlovala vůbec a narozdíl vod pága na ní šlo i zatáčet :-). Kecám. Zatáčet de, jen si člověk muší zvyknout, že se to nedělá říditkama. Díky malinkejm kolám a vejšce posedu mi dalo dost práce to vodladit, abych se po silnici nemotal jak notorik s nasazenou vopicí. Eee – taky umim trochu chodit naštaflich – nidy nevíte, dy se to bude hodit. Pežot je stělesněná legrace, je to malej sen vo velký motorce se zábavným zrychlením. Zapomenete že ste fotr vodrodiny, nevadí že Vás límec pleská počuni, nevadí že Vám mrznou ruce prostě si užíváte ten dramatickej dopřednej pohyb. Mimoto mi pučená helma byla malá, tagže sem mušel mít vystrčený a smotaný ušiska jak Šrek. Jo, lidi, těším se až bude pár kilometrů najeto, pak si ho pokud to pude ještě jednou pučim, abych si ho zkusil na max.

 

Poslal Krtek-Hroch

Prodej krachujících automobilek Land Rover a Jaguar

Ford tento společný prodej odůvodňuje tím, že obě značky jsou vzájemně provázané používáním některých společných komponent, nákupem materiálu, distribucí a podobně. Vozy Land Rover sice nedosahují takových ztrát jako Jaguar, ale rovněž nejsou nijak zvláště zajímavé a tak Ford tuto značku využít hlavně k tomu, aby se zbavil vozů Jaguar, které společnosti Ford přináší velké ztráty.

Z prapůvodní hodnoty 8 miliard dolarů, za které původně Ford obě automobilky koupil, již po aktuálním odhadu zůstává pouhé 1,5 miliardy dolarů. To už je celkem solidní ztráta, když se k tomu připočítá ještě velký neúspěch s prodejem vozů Jaguar.

Tady si dovolím malou citaci ze serveru www.auto.cz

O nákup prodávaných automobilek Land Rover a Jaguar projevilo zájem několik společností. Nejvíce se mluvilo o zájmu skupiny Renault-Nissan, italského Fiatu a britské investiční společnosti Alchemy Partners. Renault-Nissan a Alchemy Partners svůj zájem popřeli a italský Fiat slovy ředitele celé skupiny de facto také. Spekulovalo se rovněž o zájmu společnosti Investment Dar, která od Fordu koupila už Aston Martin, avšak ta svůj zájem popřela také. Nejvážnějším zájemcem je tak v tuto chvíli americká finanční skupina Cerberus Capital Management, která je novým majitelem americké automobilky Chrysler. Ford již s Cerberusem začal vyjednávat……….Přes všechny současné nejasnosti se dá očekávat, že Ford bude s prodejem obou automobilek poměrně spěchat. Pro rychlý prodej v řádech týdnů mluví jak probíhající restrukturalizace a s tím související nároky na hotovost, tak postoj ředitele Fordu. Zda oba tradiční britské výrobce nakonec skutečně koupí Cerberus, je ve hvězdách, avšak kdyby je koupil, tak bychom asi překvapeni nebyli. Jiného zájemce totiž bude Ford hledat jen stěží.
************************ KONEC CITACE *************************
No tak to jsem zvědav, jak to s těmahle dvěma značkama dopadne…Zkouším si představit např. takový Range Rover se znakem RENAULTu nebo FIATu nebo Jaguar se znakem NISSAN na přední masce a vcelku dost se u toho bavím… :o)
Samozřejmě že je mi jasné, že ikdyž to koupí někdo jiný, název a logo značky zůstane zachované, ale jak říkám, jen jsem si to zkusil představit.. :o)

Konečně pořádná mašina!

Konečně jsem se dočkal!Po bezesných nocích, kdy má dítkovsky zarostlá prsa poléval pot, jsem si dokázazal vybrat!

Není tomu tak dávno, kdy mé myšlení začala zaplňovat idea koupě nějakého střídmého motocyklu.Navzdory všem kamarádským varováním typu”takový magor jako jsi ty nemůže mít mašinu” jsem se konečně rozhodl.Byť tomu neodpovídá relevantní skupina mého řidičského oprávnění ani řidičké schopnosti, už nadále nechci zvažovat dilema typu CBR? GSX-R? 600? 1000?.Mám v tom jasno.Jediné a racionální řešení je v MTT Turbine Superbike s motorem z helikoptéry.320 koní při 52.000 otáčkách.

Posuďte sami