Archiv rubriky: MAC : Různé

Lotus Notes pod Mac OS X

V práci využíváme tento systém pro veškerou firemní komunikaci.

Když jsem si pořídil Apple, první mé obavy byly, že nebudu schopen pod Mac OS X rozchodit Lotus Notes.

Již za pár dní jsem ale zjistil, že verze pro Apple samozřejmě existuje. Lotus Notes je kompletně psaný
v Javě, pokud se nepletu, a tím pádem není problém jej používat na většině operačních systémů.

Osobně používám verzi 7.02 a jsem naprosto spokojený…

 

 

Appling Magazine – Z deníku switchera

Ikdyž první dvě čísla nebyla zdaleka stoprocentní a v textu i odkazech se dá najít spoustu překlepů a chyb, rozhodně mě tento projekt nadchnul. Vždycky je co vylepšovat a věřím, že kvalita magazínu se časem jistě zlepší. A abych nebyl jen kecal, který kritizuje a nic pro to není ochoten udělat, neváhal jsem a okamžitě poslal nabídku pomocné ruky.

Vymyslel jsem rubriku, která by mohla být tak trošku odlehčením od spousty technických informací a snad i dobře čitelná. Chtěl bych se zaměřit na lidi, kteří řeší podobné dilema jako já – tzv. switchery. Jedná se o lidi, kteří postupně přecházejí na používaní počítače Apple a snaží se postupně odprostit od používání PC nebo si pohrávají s myšlenkou přejít na Apple. Sám jsem tohle téma řešil a tak si myslím, že by mohlo být zajímavé sepsat moje postřehy a myšlenky. Třeba by se jednou mohly hodit někomu, kdo bude ve stejné situaci, jako jsem byl já.

Dnes jsem tedy do “redakce” magazínu odeslal první díl mého seriálu, nazvaného “Z deníku switchera”. Snad se bude líbit a najde si svoje čtenáře a přiložím tak aspoň ruku k dílu na projektu, který si to určitě zaslouží !

Zajímavý SW pro MACa – 2. díl (VMWare Vision)

 

Jedná se o konkurenta Parallels Desktopu a přiložené video mě úplně nadchlo. Vyřešila se mě poslední bolístka pro používání OsX a to moje zamilované účetnictví Pohoda. Právě při použití PD mě účetnictví padalo a vůbec se mě nelíbilo to použití a obtěžování nabídkou start v tom krásně čistém prostředí OsX.

 

VMWare Fusion se překonal a nastavil laťku hodně vysoko, má totiž Coherrence mód (mód, který umožňuje používat Windows aplikace v nativním prostředí Mac OS X) pod vlastní správou. Je vidět, že je v mnohém dál. Na obrazovce vás už neobtěžuje Start menu a hlavní panel Windows jako u PD, ale stále vidíte pouze samotné aplikace (přístup k aplikací Start menu však máte stále i z prostředí OS X). Myslím že po zhlédnutí funkcí VMWare Fusion, mnoho z vás zauvažuje nad investici do takového super vylepšení svého milého OsX. Pohodlně se usaďte a kochejte se tou ladností.
BartX

Taxem dnes vyhrál aukci mooc hezkého JAPKA

Nějaký čas už hraju online “hru” na téma eBay a sleduju fantastické ceny jablek ve Státech a monitoruju to, jak to jde. Po zvážení všech rizik jsem se ale nakonec rozhodnul, že ho zkusím koupit tady. Jednak bude mít českou klávesnici,která by se občas mohla hodit, s velkou pravděpodobností taky lokalizaci a největší výhodou asi bude, že si ho budu moct převzít osobně a řádně zkontrolovat.

Prohledával jsem různé weby s inzercí a nakonec skončil opět u aukce. Pár dní jsem dramaticky sledoval průběh a přihazoval, až se mi nakonec (po velkých nervech) podařilo vyhrát aukci, která pro mě byla velice zajímavá.

Když to všechno dobře dopadne, tak bych příští týden mohl mít tenhle kousek :

 • Apple PowerBook G4
 • CPU : PowerPC G4 1,3 GHz
 • RAM : 768 MB DDR SDRAM
 • HDD : 80 GB HDD
 • DVD : SuperDrive ( DVD vypalovacka )
 • LCD : 15″ širokoúhlý display (1280×854)
 • Čtečka karet SD
 • OS : Mac OS X 10.4.9
 • SW : iLife, Adobe (komplet), Microsoft Office (komplet) a další SW na fotografie
 • BONUS : Náhradní baterie
 • Zatím jej ještě nemám, ale doufám, že všechno dobře dopadne a již brzy mi tenhle mazel bude říkat pane !