MS Hokej 2013

MS Hokej 2013

Zdá se mi, že tato událost momentálně částečně ochromila veškeré dění nejen v České Republice ale i ve světě. A nejen ochromila, ale také ohromila.

Viděl jsem už spoustu mistrovství světa v ledním hokeji, ale aby bylo až takhle postavené na hlavu jako ms hokej 2013, tak to jsem ještě nezažil. Je pravda, že poslední dva ročníky už hodně dávaly najevo, jakým směrem se další nejspíš vydají a že přichází doba, kdy se z dlouholetých outsiderů stanou rovnocenní soupeři.

Že to bude ale až tak, že se z outsiderů stanou favorité a z favoritů outsideři, to asi podle mě čekal jen málokdo. Mě osobně toto mistrovství světa v ledním hokeji nevyvádí ani v jediném okamžiku z údivu.

MS Hokej 2013 – Švýcarsko perlí a poráží všechny ve skupině

To, že je možné, že Švýcarsko porazí Českou Republiku, to by před tím připustil asi jen opravdu málokdo. Ale že porazí Švédy, no tak to snad ne…Jenž co Švédy?! Taky Kanadu!

MS Hokej 2013 – Francie poráží Rusko

A že Francouzi porazí Rusko? Hehe, to je jako z nějakého sci-fi filmu, jako když kdysi dááávno hrál Morgan Freeman Amerického prezidenta. Taky to tenkrát dali jako velké sci-fi, že by USA mohlo mít černého prezidenta. A vidíte, i to najednou přišlo a dnes už se tomu nikdo ani nepodiví a naopak mi přijde, že to po těch letech bylo logickým krokem. Jaký Obama je nebo není nedokážu posoudit – o zahraniční politiku se až tak dalece zase nezajímám, abych posoudil výsledky jeho práce, ale aspoň takhle na oko reprezentuje jeho zemi důstojně, na rozdíl od toho věčně se někde potácejícího alkoholika, který teď dělá všude ve světě ostudu naší zemi. Ale to už jsem hodně odbočil – zpátky k hokeji!

MS Hokej 2013 – jaký bude další vývoj?

Dřív bylo aspoň trošku možné odhadnou další vývoj mistrovství. Dnes si moc netroufám odhanout ale jak jsem viděl včerejší zápas Kanada – Švédsko, tak bych si tipnul, že ve finále nejspíš bude bojovat Kanada a dost možná Rusko, pokud včera ten zápas s Francií vypustili čistě z taktických a relaxačních důvodů, ale na mně to tak teda zase až tak moc nepůsobilo. Obzvlášť se mi tomu nechce věřit v jejich největší svátek – “Den pabjédy”.

MS Hokej 2013 – Český tým se trápí a ne a ne nastartovat

Že se ale tak natrápíme např. s Dánskem, které jsme porazili až při nájezdech a to jenom proto, že hokekový pán bůh nejspíš zrovna nebyl doma, a že nám dají takhle pokouřit Slovinci, tak to by mě ani ve snu nenapadlo.

Každopádně MS hokej 2013 ochromil a ohromil nejen celou ČR a svět, ale také můj web ŽivotNaCestách.cz, který teď díky mé nemoci a mistrovství trošku zanedbávám, abych se přiznal.

Napsat komentář