Google ukončí Google Reader

Tak tuhle informaci jsem poprvé zaznamenal u jednoho z kámošů na jeho profilu na Facebooku. Když jsem si to četl poprvé, myslel jsem si, že se jedná o nějaký nejapný žert.

Když jsem pak ale otevřel stránku aplikace, zjistil jsem, že se o žert opravdu nejedná :

Google Reader will not be available after July 1, 2013

Google Reader pro mě dlouhé roky znamenal konečně pořádek ve všech četných blozích, přehled nad nově vloženými inzeráty na serverech jako je třeba Bazoš.cz ale i spoustě dalších a věděl jsem tak díky němu vždy a rychle, co je kde nového a co se kde šustne.

Ostatně díky Google Reader jsem např. taky koupil mé aktuální auto a měl poměrně solidní všeobecný přehled. RSS čteček mi za celé ty roky prošlo rukama opravdu hodně. Některé byly mizerné, jiné lepší. Všechny ale zbytečně moc komplikované až překombinované. Navíc jsem je neměl dostupné napříč všemi zařízeními od notebooku počínaje přes desktop doma, notebook, iPhone, iPad a další. A navíc vždycky dostupná online ve své nejaktuálnější možné verzi.

Tady ty vznikající a zanikající projekty od společnosti Google mi z mého pohledu přijdou trošičku jako takový hurá systém ve fotbale – kde je zrovna míč, tam jsou všichni hráči.

Mám Google opravdu rád a jejich služby používám aktivně od roku 2004, kdy jsem začal s Gmailem díky pozvánce do beta testování od jednoho kamaráda, který u nás ve městě provozuje metropolitní síť. Za celé ty roky na ně nedám dopustit a velice dobře si uvědomuji jejich přínos ve spoustě oblastí od totální revoluce ve vyhledávání na internetu, e-mailu, přes anti-spam, satelitní mapy, StreetView, YouTube, Picasa,Google SketchUp přes mraky dalších až po Google Apps.

Přes to všechno mi ale občas Google přijde jako nějaký puberťák, co se pro něco nadchne a hraje si s tím tak dlouho, až to dovede k dokonalosti, pak ale zjistí že z toho nebude nic mít a zase to zruší. Je fajn, že po sobě uklízejí a likvidují trouchnivějící projekty, ale nemyslím si, že Google Reader by byl zrovna jeden z nich.

Zcela určitě se ale teda pletu, protože nepochybuju o tom, že Google ví, co dělá. Je to ale vážně velká škoda a Google Reader mi bude opravdu hodně chybět.

3 komentáře u „Google ukončí Google Reader“

Napsat komentář